Ochrona zakładów/obiektów przed szkodnikami

Dezynsekcja, Deratyzacja, Dezynfekcja

Właściwe procedury ochrony zakładów przed szkodnikami są wymogiem prawnym i podstawą do wykonywania działań profilaktycznych i zwalczania. Działania w zakresie zwalczania szkodników mogą podejmować tylko wyspecjalizowane firmy z branży dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji. Wykonywane działania muszą być zapisywane w odpowiedni sposób w dokumentach, przewidzianych przez zakładową procedurę. Podstawowym warunkiem ochrony obiektów przed szkodnikami jest dbałość o stan higieniczno-sanitarny oraz dobry stan techniczny zakładu obiektu. Czynniki te ograniczają występowanie szkodników poprzez eliminację miejsc : sprzyjających zagnieżdżeniu, rozwoju ich populacji do pokarmu i wody. Ograniczenie infestacji (występowania szkodników) jest możliwe poprzez odpowiednie przygotowanie, zagospodarowanie terenu, zmodernizowanie obiektu, zmiany w jego wyposażeniu np. :

  • Miejscem występowania wielu owadów i gryzoni są trawniki, stąd ważne jest ich systematyczne koszenie,
  • Posadzone wokół zakładu, obiektu drzewa krzewy owocowe wabią muchy, owady żądlące np. osy, szerszenie
  • Przylegające do ścian lub okien budynków drzewa, czy krzewy ułatwiają dostęp gryzoniom oraz niektórym owadom.
  • Najczęstsze miejsca występowania pluskwy domowej w hotelach, mieszkaniach czy domach prywatnych to: łóżka, fotele, listwy, obrazy, karnisze itp.

Choroby roznoszone przez szkodniki

Karaczany, muchy, osy i gryzonie(np. myszy, szczury) roznoszą chorobotwórcze wirusy, bakterie i grzyby.

Zwalczanie karaczanów (prusak, karaluch)

Przede wszystkim należy utrzymywać czystość w pomieszczeniach oraz w miejscach występowania. Następnie należy dbać o czystość i odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne wokół zsypów na śmieci, skąd karaluchy mogą przedostawać się do interesujących je miejsc, pomieszczeń. Bezwzględnie trzeba usuwać niepotrzebną wodę z naczyń, do których mogą mieć dostęp w/w owady, gdyż mają one spore zapotrzebowanie na wodę. W przypadku dużej infestacji, kiedy mamy do czynienia z plagą karaluchów, należy rozpocząć dezynsekcję przy użyciu dozwolonych preparatów chemicznych, przez wykwalifikowanego pracownika firmy DDD z zachowaniem środków ostrożności.

Anty-szkodnik – nasza firma pełni usługi w mieszkaniach prywatnych oraz firmach.

Wykonujemy zabiegi z zakresu dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji, ozonowania.

Ciekawostka – pluskwa domowa

Pluskwa domowa – uciążliwy lokator w mieszkaniu. Najprostszym sposobem na zwalczenie pluskwy jest przeprowadzenie dezynsekcji, odpowiednimi środkami.

Człowiek jest dla niej najważniejszym żywicielem, znana z nazwy pościelowej ewentualnie łóżkowej.

Pluskwa atakują z ukrycia, głównie nocą , ponieważ unika światła. Człowiek najczęściej narażony jest na ukąszenia w trakcie snu. Pobierają pokarm zasysając krew ludzką oraz zwierząt stałocieplnych. Do pobierania pokarmu służą jej aparat gębowy przekształcony w kłujkę. Najczęstsze miejsca ataku pluskwy to : nogi, ręce, plecy oraz pośladki.

Jaja pluskwy domowej są barwy kremowej, podługowato owalne, o długości około 1 mm. Na przykładzie mieszkań składane są na łączeniach materiału z drewnem w łóżkach, fotelach, za obrazami, listwami, regały z książkami, karnisze, rolety, pod tapetami na ścianach oraz w wielu innych dogodnych dla nich miejscach.

W naszym klimacie pluskwy i komary nie przenoszą żadnych chorób, zaś w krajach o cieplejszym klimacie owszem – malaria.

Anty-szkodnik.pl skuteczne metody zwalczania pluskwy domowej.

Skorzystaj również z profesjonalnych usług zwalczania komarów, kleszczy oraz likwidacji usuwania gniazd szerszeni i os.

Obsługujemy klientów indywidualnych oraz firmy na terenie miast:

Białystok, Ostrołęka, Łomża, Zambrów, Łapy, Suraż,Siemiatycze, Sokołów Podlaski, Siedlce, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Wysokie Mazowieckie, Sokółka, Augustów, Suwałki, Grajewo, Pisz, Kolno, Giżycko, Orzysz, Olecko, Gołdap, Ełk, Mińsk Mazowiecki, Maków Mazowiecki, Czarna Białostocka, Kużnica, Dąbrowa Białostocka, Wyszków, Warszawa, Pruszków, Wołomin, Ząbki, Brok, Mrągowo, Piątnica, itd.