Kret na działce? To nie problem- zobacz jak się go pozbyć!

Jak wszystkim wiadomo krety to nieduże ssaki, które żyją pod ziemią. Niestety są to zwierzęta niezbyt lubiane, szczególnie przez ogrodników ze względu na kopane przez nich tunele oraz niszczenie upraw w ogrodzie bądź na działce. To jeden z głównych powodów, przez który ogrodnicy chcą skutecznie pozbyć się kretów z działki. Na szczęście na ich odstraszenie jest kilka sprawdzonych sposobów. Które z nich wykazują największa skuteczność? Sprawdzamy!

Kret na działce – jak rozpoznać jego obecność?

Zadajesz sobie pytanie- jak rozpoznać, że kret niszczy uprawy? Powinieneś wiedzieć, iż jest to dość charakterystyczne zwierzę. Można go rozpoznać m.in. po różowym pyszczku, dużych łapach oraz długich pazurach. To nieduży ssak, wielkości ok. 20 cm, a jego ciało zazwyczaj pokryte jest ciemnoszarym futrem. Choć istnieje przekonanie, że krety to ślepe zwierzęta, jednak należy zaznaczyć, iż nie do końca tak jest. Krety posiadają bardzo małe oczy, które są niezwykle wrażliwe na światło oraz ruch. Z kolei, to co je wyróżnia, to wrażliwy dotyk i węch. Co istotne? O tym, że kret niszczy uprawy można dowiedzieć się w bardzo łatwy sposób, ponieważ pozostawia po sobie charakterystyczny kopczyk na powierzchni ziemi. Pamiętaj, jeśli są one widoczne na działce lub w ogrodzie, możesz być pewien, że na tym terenie zadomowił się kret.

Domowe metody na pozbycie się kretów

  1. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie kretów są dźwięki i wibracje wywołane przez wbicie metalowego pręta obok kretowiska i nałożenie na jego wierzchołek np. metalowej puszki. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy delikatny wiatr, a puszka zacznie wydawać nieprzyjemne dla kretów dźwięki.
  2. Innym sposobem są również wiatraczki, bowiem krety nie lubią jakiegokolwiek rodzaju wibracji
  3. Metodą na zwalczanie kretów są także specjalne odstraszacze  elektroakustyczne. Emitują one niemiłe dla kretów sygnały dźwiękowe. Co ciekawe, są to sygnały niesłyszalne dla ludzi. Odstraszacz może objąć zasięgiem nawet 600 m terenu.
  4. Kolejnym sposobem na pozbycie się kretów są również tzw. kretołapki, czyli pułapki na krety, które umieszcza się w wydrążonych przez nie korytarzach. Po złapaniu kreta w pułapkę, należy wypuścić go na wolność w oddalonym o działki lub ogrodu miejscu.

Mimo, iż jest kilka domowych sposobów na pozbycie się kreta, jednak większość z nich wykazuje niską skuteczność i większości przypadków konieczne jest sięgnięcie po bardziej skuteczne metody.

Odstraszanie kretów – postaw na skuteczne rozwiązania!

Krety to zwierzęta terytorialne, działające na określonym obszarze. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy zastosować sprawdzone, i przede wszystkim profesjonalne metody. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kretów jest zastosowanie specjalnego gazu. W tym celu najlepiej zatrudnić doświadczonych specjalistów. Ekipa ANTY SZKODNIK  po przeanalizowaniu sytuacji, wykona skuteczny zabieg, który wyeliminuje krety z danego terenu.

Reasumując, wybierając sposób na pozbycie się kretów, powinieneś rozważyć przede wszystkim szkody, jakie mogą one wyrządzić uprawom. Co więcej? Ich działanie wpływa również na estetykę otoczenia m.in. poprzez kopce jakie tworzą. Korzyści wynikające z ich usunięcia są znacznie większe niż koszty, jakie trzeba na to przeznaczyć.

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...