Kret na działce? To nie problem- zobacz jak się go pozbyć!

Jak wszystkim wiadomo krety to nieduże ssaki, które żyją pod ziemią. Niestety są to zwierzęta niezbyt lubiane, szczególnie przez ogrodników ze względu na kopane przez nich tunele oraz niszczenie upraw w ogrodzie bądź na działce. To jeden z głównych powodów, przez który ogrodnicy chcą skutecznie pozbyć się kretów z działki. Na szczęście na ich odstraszenie jest kilka sprawdzonych sposobów. Które z nich wykazują największa skuteczność? Sprawdzamy!

Kret na działce – jak rozpoznać jego obecność?

Zadajesz sobie pytanie- jak rozpoznać, że kret niszczy uprawy? Powinieneś wiedzieć, iż jest to dość charakterystyczne zwierzę. Można go rozpoznać m.in. po różowym pyszczku, dużych łapach oraz długich pazurach. To nieduży ssak, wielkości ok. 20 cm, a jego ciało zazwyczaj pokryte jest ciemnoszarym futrem. Choć istnieje przekonanie, że krety to ślepe zwierzęta, jednak należy zaznaczyć, iż nie do końca tak jest. Krety posiadają bardzo małe oczy, które są niezwykle wrażliwe na światło oraz ruch. Z kolei, to co je wyróżnia, to wrażliwy dotyk i węch. Co istotne? O tym, że kret niszczy uprawy można dowiedzieć się w bardzo łatwy sposób, ponieważ pozostawia po sobie charakterystyczny kopczyk na powierzchni ziemi. Pamiętaj, jeśli są one widoczne na działce lub w ogrodzie, możesz być pewien, że na tym terenie zadomowił się kret.

Domowe metody na pozbycie się kretów

  1. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie kretów są dźwięki i wibracje wywołane przez wbicie metalowego pręta obok kretowiska i nałożenie na jego wierzchołek np. metalowej puszki. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy delikatny wiatr, a puszka zacznie wydawać nieprzyjemne dla kretów dźwięki.
  2. Innym sposobem są również wiatraczki, bowiem krety nie lubią jakiegokolwiek rodzaju wibracji
  3. Metodą na zwalczanie kretów są także specjalne odstraszacze  elektroakustyczne. Emitują one niemiłe dla kretów sygnały dźwiękowe. Co ciekawe, są to sygnały niesłyszalne dla ludzi. Odstraszacz może objąć zasięgiem nawet 600 m terenu.
  4. Kolejnym sposobem na pozbycie się kretów są również tzw. kretołapki, czyli pułapki na krety, które umieszcza się w wydrążonych przez nie korytarzach. Po złapaniu kreta w pułapkę, należy wypuścić go na wolność w oddalonym o działki lub ogrodu miejscu.

Mimo, iż jest kilka domowych sposobów na pozbycie się kreta, jednak większość z nich wykazuje niską skuteczność i większości przypadków konieczne jest sięgnięcie po bardziej skuteczne metody.

Odstraszanie kretów – postaw na skuteczne rozwiązania!

Krety to zwierzęta terytorialne, działające na określonym obszarze. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy zastosować sprawdzone, i przede wszystkim profesjonalne metody. Obecnie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kretów jest zastosowanie specjalnego gazu. W tym celu najlepiej zatrudnić doświadczonych specjalistów. Ekipa ANTY SZKODNIK  po przeanalizowaniu sytuacji, wykona skuteczny zabieg, który wyeliminuje krety z danego terenu.

Reasumując, wybierając sposób na pozbycie się kretów, powinieneś rozważyć przede wszystkim szkody, jakie mogą one wyrządzić uprawom. Co więcej? Ich działanie wpływa również na estetykę otoczenia m.in. poprzez kopce jakie tworzą. Korzyści wynikające z ich usunięcia są znacznie większe niż koszty, jakie trzeba na to przeznaczyć.

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...