Dezynsekcja

Dezynsekcja

Rozprzestrzenianie się niechcianych owadów to bardzo częsty problem. Wiele osób próbuje sobie radzić z nim na własną rękę, co w wielu wypadkach skutkuje stratą czasu, pieniędzy oraz namnożeniem się większej ilości owadów. Najskuteczniejszą metodą ochrony jest dezynsekcja, wykonana przez profesjonalistów.
Czym jest dezynsekcja?
Dezynsekcja polega na usuwaniu owadów, m.in. much, komarów, pcheł, pluskiew, karaluchów, jak również ich larw. Działania te podejmuje się ze względów sanitarnych oraz gospodarczych. Do zabiegów dezynsekcji zaliczane jest odpluskwianie, zwalczanie much, komarów, prusaków, jak również usuwanie gniazd os.


Metody dezynsekcji


Ze względu na warunki w jakich będzie przeprowadzana dezynsekcja, jak również rodzaj szkodników, metody dezynsekcji dzielimy na:

  • Chemiczne
  • Fizyczne
  • Ponadto, środki chemiczne dzielimy na:
  • Kontaktowe
  • Pokarmowe


Metody chemiczne opierają się na usunięciu owadów środkami, które działają na niego zaraz po zetknięciu z jego odwłokiem. Preparaty pokarmowe natomiast, działają od wewnątrz, zaraz po ich spożyciu. Środki fizyczne opierają się natomiast na działaniu pary wodnej, promieniowania ultrafioletowego, ognia, a także na manipulacji temperaturą.


Jak długo działa dezynsekcja?


Szeroko zakrojone oraz profesjonalne działania mogą doprowadzić do całkowitego usunięcia owadów. Należy jednak uważać na tanie środki do dezynsekcji, ponieważ mogą nie przynieść zadowalających efektów. Firmy zajmujące się dezynsekcją posiadają odpowiednie metody, środki, jak również wiedzę, która pozwala na podjęcie odpowiednich działań, które skutkować będą całkowitym usunięciem owadów. Środki dostępne w sklepie zapewne nie dadzą takiego efektu, dlatego też warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie.


Ile kosztuje dezynsekcja?


Ceny dezynsekcji uzależnione są bardzo często od metrażu pomieszczeń w jakich zostanie ona przeprowadzona, jak również od środków jakie zostaną użyte. Nie są to proste zabiegi, dlatego należy liczyć się z tym, że cena nie będzie zbyt niska, jednak warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, ponieważ usuwanie owadów na własną rękę może powodować, że nie usuniemy ich całkowicie, a plaga nadal będzie się rozprzestrzeniać.

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...