Dezynsekcja

Dezynsekcja

Rozprzestrzenianie się niechcianych owadów to bardzo częsty problem. Wiele osób próbuje sobie radzić z nim na własną rękę, co w wielu wypadkach skutkuje stratą czasu, pieniędzy oraz namnożeniem się większej ilości owadów. Najskuteczniejszą metodą ochrony jest dezynsekcja, wykonana przez profesjonalistów.
Czym jest dezynsekcja?
Dezynsekcja polega na usuwaniu owadów, m.in. much, komarów, pcheł, pluskiew, karaluchów, jak również ich larw. Działania te podejmuje się ze względów sanitarnych oraz gospodarczych. Do zabiegów dezynsekcji zaliczane jest odpluskwianie, zwalczanie much, komarów, prusaków, jak również usuwanie gniazd os.


Metody dezynsekcji


Ze względu na warunki w jakich będzie przeprowadzana dezynsekcja, jak również rodzaj szkodników, metody dezynsekcji dzielimy na:

  • Chemiczne
  • Fizyczne
  • Ponadto, środki chemiczne dzielimy na:
  • Kontaktowe
  • Pokarmowe


Metody chemiczne opierają się na usunięciu owadów środkami, które działają na niego zaraz po zetknięciu z jego odwłokiem. Preparaty pokarmowe natomiast, działają od wewnątrz, zaraz po ich spożyciu. Środki fizyczne opierają się natomiast na działaniu pary wodnej, promieniowania ultrafioletowego, ognia, a także na manipulacji temperaturą.


Jak długo działa dezynsekcja?


Szeroko zakrojone oraz profesjonalne działania mogą doprowadzić do całkowitego usunięcia owadów. Należy jednak uważać na tanie środki do dezynsekcji, ponieważ mogą nie przynieść zadowalających efektów. Firmy zajmujące się dezynsekcją posiadają odpowiednie metody, środki, jak również wiedzę, która pozwala na podjęcie odpowiednich działań, które skutkować będą całkowitym usunięciem owadów. Środki dostępne w sklepie zapewne nie dadzą takiego efektu, dlatego też warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie.


Ile kosztuje dezynsekcja?


Ceny dezynsekcji uzależnione są bardzo często od metrażu pomieszczeń w jakich zostanie ona przeprowadzona, jak również od środków jakie zostaną użyte. Nie są to proste zabiegi, dlatego należy liczyć się z tym, że cena nie będzie zbyt niska, jednak warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, ponieważ usuwanie owadów na własną rękę może powodować, że nie usuniemy ich całkowicie, a plaga nadal będzie się rozprzestrzeniać.

Inne wpisy
Charakterystyka i zwalczanie ptaszyńca kurzego w hodowli drobiu
Ptaszyniec kurzy, znany także jako Dermanyssus gallinae, jest pasożytem występującym głównie na fermach hodowlanych kur oraz innych ptaków, takich jak jaskółki, gołębie, czy szpaki. Te roztocza często dostają się do...
Strąkowiec Czteroplamy – profil chrząszcza z rodziny stonkowatych
Strąkowiec czteroplamyznany naukowo jako Callosobruchus maculatus F., jest małym chrząszczem z rodziny stonkowatych, podrodziny strąkowcowatych. Dorosłe osobniki osiągają długość między 2 a 5 milimetrów, prezentując owalne, wydłużone ciała pokryte żółtymi...
Jak zapobiegać pojawianiu się szerszeni w domu i ogrodzie?
Szerszenie mogą być nie tylko irytujące, ale także stanowić realne zagrożenie dla zdrowia. W poniższym artykule dowiesz się, jak identyfikować i lokalizować gniazda szerszeni, jakie są metody bezpiecznego usuwania tych...