Skuteczne zwalczanie karaluchów w mieszkaniach oraz firmach na terenie Białegostoku i okolic

Skuteczne metody zwalczania karaluchów, prusaków w ostatnich latach są coraz bardziej poszukiwane, zarówno w strefach prywatnych mieszkań, domów jak i w strefach publicznych takich jak puby, bary, restauracje, hotele oraz fabryki, zakłady. Skontaktuj się z Anty-szkodnik Białystok, aby wyeliminować inwazję karaluchów.

Karaluchy w mieszkaniu ? Skąd pochodzą ?

Karaluchy to średnie lub duże insekty znane na całym świecie. Dorosłe karaluchy można rozpoznać po długich czułkach i długim spłaszczonym ciele , insekty osiągają długość do 28,7 mm . Owady najczęściej spotykane pod nazwą karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalia) mają kolor od żółtawo- brązowego do bardzo błyszczącej czerni w zależności od rodzaju gatunku.

Karaluchy są bardzo popularnymi insektami w mieszkaniach jak i domach. Głownie gnieżdżą się w ciepłych, ciemnych wilgotnych miejscach . Zazwyczaj wybierają kuchnie, łazienki , pralnie czy suszarnie. Przy dużej ilości występowania potrafią opanować cały dom. Są to głównie owady aktywne nocą. Jedzą wszystko od żywności po niestrawne materiały takie jak karton.

Czy możemy pozbyć się prusaków domowymi sposobami?

Jasne jest, że samodzielna dezynsekcja karaluchów staje się mało prawdopodobna , ponieważ każdy zauważony insekt może być jednym z wielu ukrywających się w tysiącu kryjówek w twoim domu czy mieszkaniu. Karaluchy mogą przenosić choroby oraz wirusy. Nasze usługi likwidacji karaczanów – dezynsekcji pozwolą pozbyć się Państwu niechcianego problemu od jaj po dorosłe osobniki . Nasza firma jest w stanie rozwiązać Państwa problem dzięki niezawodnym metodom oraz wieloletniemu doświadczeniu. Więc jeśli zauważysz karaluchy w swoim mieszkaniu lub firmie skontaktuj się z Anty-szkodnik Białystok .

W celu likwidacji prusaków i karaluchów stosujemy najnowocześniejsze środki do dezynsekcji, które pozwalają uzyskać 100% efekt w najkrótszym możliwym czasie. Do każdego zabiegu podchodzimy indywidualnie .

Jakie metody stosujemy do dezynsekcji karaluchów ?

Najwięcej zleceń wykonujemy metodą żelowania, jest ona bardzo bezpieczna i ogranicza kontakt ludzi z preparatem. Po żelowaniu nie ma potrzeby opuszczania mieszkania . W mieszkaniach można również zastosować oprysk grubokroplisty, lecz wymaga to od Państwa odpowiedniego przygotowania lokalu do dezynsekcji. Stosujemy również metody zamgławiania ULV – zalecane przy dużych powierzchniach, bądź w trudno dostępnych miejscach .

Gdzie mogą się ukrywać karaluchy/ prusaki ?

Ze względu na płaską budowę ciała znalezienie kryjówek dla nich nie jest problemem, mogą schować się :

 • Za listwami, za zegarami wiszącymi na ścianach,
 • Za kuchenką, za lodówką, za zmywarką
 • W okolicach zlewów , mikrofalówek, w podstawce od czajnika,
 • Karaluch może być wszędzie !!!
Jak przygotować mieszkanie do likwidacji karaluchów ?

Metoda żelowania nie wymaga żadnego przygotowania, wystarczy wywietrzyć mieszkanie pod kątem lepsze komfortu pracy oraz opróżnić szafkę pod zlewem ( zabrać kosz na śmieci) do dezynsekcji.

Metoda opryskowa w zwalczaniu prusaków wymaga trochę pracy od Państwa :

 • Opróżniamy szafki, półki w kuchni- zawartość pakujemy do kartonów, worków
 • Odczepiamy cokoły pod szafkami w celu lepszego dostępu
 • Zdejmujemy zegary ze ścian, obrazki za którymi mogą się kryć prusaki / karaluchy
 • Opróżniamy szafki, półki w łazience- zawartość pakujemy do worków
 • Odkurzamy podłogi głownie pod szafkami w celu przygotowania powierzchni pod oprysk dezynsekcji.
Czy prusaki/ karaluchy mogą wrócić ponownie?

Czasami zdarza się tak, że prusaki potrafią wrócić w te same miejsce. Mimo dobrze wykonanej dezynsekcji owady pojawiają się ponownie. Zdarza się tak głównie w budynkach typu : blok, kamienica , dom wolnostojący wielorodzinny. Wykonując dezynsekcję w tego typu budynkach bardzo istotne jest wykonanie całości , pozostawienie jednego lokalu, mieszkania, komórki piwnicznej może skutkować powrotem karaluchów.

Powrót prusaków po wykonanej dezynsekcji nawet całego budynku może być spowodowany przyniesieniem ich z innej lokalizacji, ewentualnie ze złego przygotowania danych pomieszczeń do dezynsekcji. Wystarczy nie sprawdzić dokładnie np. zegara, podstawki od czajnika i spakować to wszystko w szczelny worek. Po kilku dniach rozpakować i mamy problem ponownie w mieszkaniu.

W takich sytuacjach bardzo dużą przewagę nad opryskiem ma żelowanie, ponieważ działa bardzo długo i chroni Państwa dom nawet do 6 miesiecy.

Co trzeba zrobić, żeby prusaki/karaluchy nie wróciły ponowie ?

Nawet najdokładniej wykonany zabieg dezynsekcji nie daje gwarancji, że karaluchy nie powrócą . Gwarancję daje Państwu dokładne odizolowanie się od pozostały mieszkań. Szczelność, szczelność i jeszcze raz szczelność!!!

 • Zalecane jest uzupełnienie wszystkich pęknięć w ścianach przez które prusaki mogę się do nas przedostać
 • Uszczelnienie przestrzeni między rurkami CO najlepiej sylikonem , nie gipsem ponieważ może się wykruszyć i insekty do nas przejdą z powrotem
 • Instalacja siatek w kratkach wentylacyjnych, tak aby prusaki się nie przedostały ale powietrze mogło krążyć swobodnie ( uszczelnienie kratek na „głucho” stworzy kolejny problem w postaci pleśni i może być potrzebne ozonowanie łazienki czy kuchni)
 • Przy kratkach należy również pamiętać, że nie przylegają zbyt dokładnie do ścian. Najlepszym rozwiązaniem które zatrzyma karaluchy przed naszym mieszkaniem jest montaż ich na klej.
 • Należy zabudować piony w których usytuowane są liczniki
 • Uszczelniamy wszystkie przestrzenie przy rurach od zlewów,

Można nas znaleźć pod hasłami:

zwalczanie pluskiew, likwidacja pluskwy z mieszkania, odpluskwianie mieszkania , usuwanie pluskwy domowej, jak pozbyć się pluskwy domowej, dezynsekcja pluskwy, dezynsekcja mieszkania, deratyzacja mieszkania, dezynfekcja mieszkania, jak pozbyć się pluskiew domowymi sposobami, odpluskwianie mieszkań

Zwalczanie, likwidacja prusaków, karaluchów w:

Białystok, Łapy, Sokółka, Czarna Białostocka, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Łomża, Augustów, Grajewo, Kolno, Pisz, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Suwałki, Supraśl, Choroszcz, Ostrołęka, Narew, Tykocin, Knyszyn, Mońki, Goniądz

Dezynsekcję – zwalczanie karaluchów wykonujemy wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba.

Blog
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...