Likwidacja gniazd os i szerszeni w Białymstoku i okolicach

Pojawienie się gniazda os czy szerszeni jest dużym problemem, który wymaga profesjonalnego i bardzo szybkiego działania. Nasza firma gwarantuje Państwu usuwanie gniazd os i szerszeni na terenie Białegostoku oraz okolic. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz sprzętowi który posiadamy, usługa likwidacji gniazda os i szerszeni zostanie zrealizowana w 100 % skutecznie i profesjonalnie.

Usuwanie, likwidacja gniazd os w Białymstoku

Znane wszystkim owady określane jako osy spotkać można wszędzie. Odżywiają się one sokami drzew, spadzią, nektarem kwiatów.

Osy zazwyczaj zakładają gniazda na strychach, poddaszach, pod okapami dachów, w kominach oraz w wielu dogodnych dla nich miejscach. Chętnie również zagnieżdżają się w zakładach spożywczych, gdzie bywają uciążliwe, ponieważ dobierają się do owoców i soków, nawet mięsa. 

Postacie dorosłe żywią się pokarmem roślinnym, zaś larwom dostarczają pokarmu zwierzęcego ( upolowane owady lub drobne kawałki mięsa). Należy podkreślić, że osy są najbardziej jadowitymi stawonogami występującymi w naszym otoczeniu. Osy broniąc gniazda mogą grupowo zaatakować intruza, a jedna robotnica może użądlić wielokrotnie.

Usuwanie gniazda os przez osoby niezajmujące się tym na co dzień nie jest dobrym pomysłem. Ubiór osoby usuwającej gniazdo os powinien się składać z kombinezonu, kapelusza pszczelarskiego, odpowiedniego obuwia, rękawic. Osy podczas likwidacji ich gniazda mogą zaatakować.

Gniazda usuwa się w porach wieczornych, kiedy wszystkie osy są w środku. Likwidacja gniazd odbywa się na dwa sposoby:

  • użycie preparatu chemicznego,
  • ewentualnie odcięcie gniada jeżeli jest ono wiszące,

Po wykonanym zabiegu, gniazdo os umieszcza się w bezpiecznym miejscu.

Usuwanie, likwidacja gniazd szerszeni w Białymstoku
Szerszeń europejski


Szerszeń europejski, jest największym owadem z rodziny osowatych, który występuje w Europie Środkowej, w tym także pospolicie na terenie Polski. Jego użądlenia są bolesne i mogą być niebezpieczne dla osób uczulonych na ich jad. Szerszenie mają swoje siedliska głównie w lasach liściastych, w dziuplach drzew, jednak również zakładają gniazda blisko siedlisk ludzkich, pod okapami dachu, w zagłębieniach ścian budynków oraz w podobnych miejscach do os.

Procedura usuwania gniada szerszeni odbywa się identycznie jak w przypadku usuwania gniazda os, zalecane jest skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy DDD.
Straż pożarna w obecnych czasach nie zajmuje się likwidacją gniazd os czy szerszeni .

Jak zachowywać się jak zauważymy w swoim domu, firmie gniazdo os lub szerszeni?


Jeżeli w swoim otoczeniu zauważymy gniazdo os bądź szerszeni należy zachować szczególną ostrożność. Nie odpowiednie podejście do problemu może spowodować uszczerbek na zdrowiu w najgorszym przypadku na życiu człowieka. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z profesjonalną firmą DDD, która w odpowiedni sposób zażegna problem dotyczący gniazd os lub szerszeni.


Dlaczego osa może użądlić wiele razy, a pszczoła tylko raz?


Osa posiada gładkie żądło i może bez problemu je wyrwać ze skóry człowieka, zaś pszczoły mają żądła zakończone haczykami. Podczas użądlenia, małe haczyki zaczepiają się w skórze i pszczoła nie może ich wyjąć i wyrywa je z częścią swojego ciała, po czym umiera.


W jakich miejscach szerszeniu lub osy zakładają swoje gniazda?


Najczęściej szerszenie i osy tworzą swoje gniazda w bliskim sąsiedztwie człowieka.

  • na poddaszu , pod podbitką dachu, w szopie, w garażu,
  • w elewacji, w okolicach rynny, przy kominie, w kominie wentylacyjnym
  • na drzewie , pod tarasem, nad tarasem

Przydatne frazy, hasła pod jakimi nas Państwo znajdą szukając usług :

likwidacji gniazd os lub szerszeni
likwidacja gniazd os, likwidacja gniazda szerszeni, zwalczanie szerszeni, zwalczanie os, usuwanie gniazda os na poddaszu, usuwanie gniazda os pod podbitką, likwidacja gniazda szerszeni z garażu, likwidacja gniazda os z balkonu, zdejmowanie gniazda os , zdejmowanie gniazda szerszeni, jak domowym sposobem zlikwidować osy lub szerszenie, likwidacja gniazda os Białystok, likwidacja gniazda szerszeni Białystok, usuwanie szerszeni Białystok, usuwanie os Białystok,


Usługi zwalczania, likwidacji gniazd os i szerszeni świadczymy na terenie miast:
Białystok, Łapy, Czarna Białostocka, Sokółka, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Grajewo, Knyszyn, Mońki, Goniądz, Korycin, Suchowola, Dąbrowa Białostocka, Zambrów, Łomża, Kolno, Pisz, Siemiatycze, Brańsk, Choroszcz, Augustów, Suwałki, Orzysz, Giżycko, Stawiski, Ostrołęka, Przasnysz, Różan, Ostrów Mazowiecka, Nowogród, Wyszków, Kadzidło, Myszyniec .

Blog
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...