Zwalczanie mrówek w Białymstoku i okolicach

Jak się ich pozbyć ?

Mrówki występują praktycznie na całym świecie, tworzą społeczności i żyją w gniazdach. Ilość gatunków mrówek na świecie liczy się w dziesiątkach tysięcy . Na terenie Polski występuje ich ponad 100 gatunków. Mrówki swoje życie prowadzą w bardzo zorganizowanym trybie. Każda mrówka odgrywa swoją rolę w tej zorganizowanej społeczności . W kopcach z igieł sosnowych oraz resztek różnego rodzaju roślinności mieszkają tysiące mrówek. Są to bardzo pracowite owady.

Jak pozbyć się mrówek faraona z domu ?

Mrówki faraona są gatunkiem najczęściej występującym w mieszkaniach i domach. Nie należą do łatwych w wytępieniu. Jak się pozbyć mrówek faraona z naszego otoczenia? Można próbować własnych sił lub zadzwonić do firmy zajmującej się profesjonalnym zwalczaniem mrówek.

  • W pierwszej kolejności postaraj się zlokalizować ich gniazdo, jeżeli to nie jest osiągalne możesz zastawić pułapkę w postaci czegoś słodkiego( np. kawałeczek czegoś słodkiego – okruch) prędzej czy później doprowadzą Cię do gniazda.
  • Natomiast jeżeli gniazdo znajduje się poza obszarem naszego domu bądź mieszkania można spróbować je odstraszyć intensywnymi przyprawami takimi jak cynamon czy piołun. Wszystkie kratki wentylacyjne należy uszczelnić siatkami z bardzo drobnymi oczkami, rurki od ogrzewania należy uszczelnić sylikonem , piony w których znajdują się wodomierze należy zabudować w celu utrudnienia dostępu mrówek do naszego mieszkania .
  • Jeżeli jest dostęp do mrowiska można je zlikwidować babcinym sposobem typu wrzątek lub jakimś sklepowym preparatem , niestety większość sklepowych preparatów jest słabej jakość.
  • Zazwyczaj gniazda są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach niektórzy stosują domowe mikstury z gotowanym żółtkiem i kwasem bornym które wabią mrówki. Należy pamiętać że do tego typu domowych trucizn mogą mieć dostęp dzieci lub zwierzęta.
  • Najprostszym sposobem jest oddanie sprawy fachowcom, którzy w bardzo krótkim czasie pozbędą się problemu z mrówkami w Państwa domu lub mieszkaniu.
Jak zabezpieczyć dom, mieszkanie przed inwazją mrówek?

W naszych domach mrówki pojawiają się w celu zdobycia pożywienia. Należy zacząć od uszczelniania wszystkich możliwych miejsc przez które mogą dostać się do nas mrówki między innymi : wentylacje, wentylacje w oknach, szczeliny w oknach( wywietrzniki), szczeliny przy rurkach CO, piony, szczeliny w drzwiach . Kolejną kwestią jest zamykanie żywności w szczelne pojemniki, sprzątanie z blatów kuchennych. Nie wolno zostawiać żywności na wierzchu. Utrzymanie czystości pomaga w zwalczaniu mrówek.

Zwalczanie mrówek w ogrodzie, czy jest konieczne?


Likwidacja mrówek w ogrodzie nie jest zalecana, ponieważ owady te odgrywają bardzo ważną rolę w środowisku, które nas otacza. Natomiast gdy mrówki wdzierają się do domów z zewnątrz wędrując w dużych ilościach po roślinach nie mamy wyjścia musimy z nimi walczyć.Frazy pod którymi można nas znaleźć :
zwalczanie mrówek faraona z mieszkania , likwidacja mrówek z ogrodu, likwidacja mrówek z domu, zwalczanie mrówek, zwalczanie mrówek Białystok, likwidacja mrówek Białystok, dezynsekcja mrówek, deratyzacja, dezynfekcja, zwalczanie pluskwy domowej, likwidacja karaluchów, zwalczanie insektów, ozonowanie pomieszczeń.

Obszar na którym wykonujemy zwalczanie mrówek:
Białystok, Łapy, Czarna Białostocka, Sokółka, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Siemiatycze, Brańsk, Choroszcz, Grajewo, Knyszyn, Mońki, Goniądz, Korycin, Suchowola, Dąbrowa Białostocka, Zambrów, Łomża, Kolno, Pisz, Augustów, Suwałki, Orzysz, Giżycko, Stawiski, Ostrołęka, Przasnysz, Różan, Ostrów Mazowiecka, Nowogród, Wyszków, Kadzidło, Myszyniec .

Blog
Dezynfekcja wirusów – ozonowanie pomieszczeń
Likwidacja wirusów - ozonowanie Białystok Anty-szkodnik Białystok zajmuje się profesjonalną oraz skuteczną dezynfekcją wirusów ozonem. Do likwidacji wirusów i bakterii używamy najwyższej jakości generatorów ozonu. Wykonujemy zabiegi dezynfekcji w przypadku...
Ugryzienia pluskiew – jak je rozpoznać?
Jak wygląda ugryzienie pluskwy?             Pluskwa zazwyczaj gryzie wzdłuż jednej linii, nie jest to jednak schemat, który powtarza się za każdym razem. Charakterystyczną cechą jest natomiast fakt, iż zobaczymy kilka...
Jak rozpoznać, że w jedzeniu znajdują się mole spożywcze?
W jakich produktach możemy znaleźć mole spożywcze?             Większość osób uważa, że mole znajdują się tylko w produktach sypkich, takich jak różnego rodzaju płatki (owsiane, gryczane, jaglane itp.), mąka, ryż,...
Sprawdzone sposoby na odkomarzanie
Komary bywają bardzo uciążliwe, kiedy chcemy spędzić czas na zewnątrz w ciepłe, letnie wieczory. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tych insektów. Warto wdrożyć któryś z nich, aby...