Zwalczanie pluskiew

Pluskwa domowa to bardzo uciążliwy problem dla ludzi, jak również dla zwierząt. Znajduje się najczęściej w mieszkaniach, pokojach motelowych, a nawet w środkach transportu publicznego. Jak sobie poradzić z tą plagą?
Jak się przenosi pluskwa?
Wiele osób uważa, że pluskwy znajdują się tylko w zaniedbanych mieszkaniach, co prowadzi do odczuwania wstydu i działania na własną rękę w celu ich usunięcia. Należy pamiętać, że owad ten bardzo łatwo się przemieszcza, zagnieżdżając się w innych pomieszczeniach, a nawet mieszkaniach.


Jak pozbyć się problemu?


Zwalczanie pluskiew jest długotrwałe oraz wymaga profesjonalnych środków. Zanim zabierzemy się za odpowiednie zabiegi, musimy przygotować pomieszczenie oraz zlokalizować miejsce ich występowania. Pluskwy występują najczęściej w dużych zgromadzeniach, w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka. W przypadku znalezienia miejsca ich występowania, należy je spryskać preparatem na pluskwy, jednak pamiętajmy o tym, by nie stosować takich środków w miejscach bezpośredniego kontaktu z ciałem. Dobrym sposobem jest również wysoka temperatura. Za pomocą myjki parowej możemy również usunąć insekty z materiałów. Pościel, dywany, zasłony oraz inne elementy, które możemy ściągnąć, należy wyprać w wysokiej temperaturze.


Przygotowanie miejsca przed dezynsekcją


Pierwszym etapem jest lokalizacja skupiska pluskiew, odsunięcie mebli, ściągnięcie luster, obrazów oraz innych wiszących elementów, pozostawiając je w pokoju dezynsekowanym. Kolejnym krokiem jest demontaż listew przypodłogowych. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się produkty spożywcze, należy je odpowiednio zabezpieczyć, a następnie wynieść do innego pokoju. Po skończonej dezynsekcji, wywietrz, a następnie umyj dokładnie pomieszczenie.
Usuwanie pluskiew nie jest łatwym zadaniem, ze względu na ich przemieszczanie się, jednak użycie odpowiednich środków przez profesjonalistów, spowoduje, że pozbędziemy się problemu raz na zawsze.

Inne wpisy
Jak skutecznie zwalczyć muchę końską?
Mucha końska, inaczej zwana jusznicą deszczową, stanowi znaczący problem dla ludzi i zwierząt, zwłaszcza w sezonie letnim. Jej łatwo rozpoznawalne cechy to czarno-białe pasy na ciele i przeźroczyste skrzydła. Owady...
Pytania i odpowiedzi na temat dezynfekcji – kompleksowy przewodnik
Dezynfekcja jest kluczowym procesem w utrzymaniu czystości i higieny w miejscach publicznych oraz prywatnych, narażonych na kontakt z różnego rodzaju mikroorganizmami. Często pojawia się pytanie: kiedy jest odpowiedni moment, aby...
Czym jest dezodoryzacja i dlaczego jest ważna?
Czy zastanawiałeś się, czym dokładnie jest dezodoryzacja i kiedy należy się na nią zdecydować? Jeśli zmagałeś się kiedykolwiek z nieprzyjemnymi zapachami w swoim domu, biurze, hotelu, czy restauracji, to kluczowe...