Zwalczanie pluskiew

Pluskwa domowa to bardzo uciążliwy problem dla ludzi, jak również dla zwierząt. Znajduje się najczęściej w mieszkaniach, pokojach motelowych, a nawet w środkach transportu publicznego. Jak sobie poradzić z tą plagą?
Jak się przenosi pluskwa?
Wiele osób uważa, że pluskwy znajdują się tylko w zaniedbanych mieszkaniach, co prowadzi do odczuwania wstydu i działania na własną rękę w celu ich usunięcia. Należy pamiętać, że owad ten bardzo łatwo się przemieszcza, zagnieżdżając się w innych pomieszczeniach, a nawet mieszkaniach.


Jak pozbyć się problemu?


Zwalczanie pluskiew jest długotrwałe oraz wymaga profesjonalnych środków. Zanim zabierzemy się za odpowiednie zabiegi, musimy przygotować pomieszczenie oraz zlokalizować miejsce ich występowania. Pluskwy występują najczęściej w dużych zgromadzeniach, w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka. W przypadku znalezienia miejsca ich występowania, należy je spryskać preparatem na pluskwy, jednak pamiętajmy o tym, by nie stosować takich środków w miejscach bezpośredniego kontaktu z ciałem. Dobrym sposobem jest również wysoka temperatura. Za pomocą myjki parowej możemy również usunąć insekty z materiałów. Pościel, dywany, zasłony oraz inne elementy, które możemy ściągnąć, należy wyprać w wysokiej temperaturze.


Przygotowanie miejsca przed dezynsekcją


Pierwszym etapem jest lokalizacja skupiska pluskiew, odsunięcie mebli, ściągnięcie luster, obrazów oraz innych wiszących elementów, pozostawiając je w pokoju dezynsekowanym. Kolejnym krokiem jest demontaż listew przypodłogowych. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się produkty spożywcze, należy je odpowiednio zabezpieczyć, a następnie wynieść do innego pokoju. Po skończonej dezynsekcji, wywietrz, a następnie umyj dokładnie pomieszczenie.
Usuwanie pluskiew nie jest łatwym zadaniem, ze względu na ich przemieszczanie się, jednak użycie odpowiednich środków przez profesjonalistów, spowoduje, że pozbędziemy się problemu raz na zawsze.

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...