Zwalczanie pluskiew domowymi sposobami– czy jest skuteczne ?

W obecnych czasach pluskwa domowa jest najczęstszym szkodnikiem w naszych mieszkaniach domach czy firmach. Bardzo często są spotykane w hotelach. Pluskwa domowa nie wybiera czy jest to hotel 5 gwiazdkowy czy 1/3 gwiazdki . Powrót tego bardzo uciążliwego insekta odczuli mieszkańcy wielu miast w Polsce, w tym w Białymstoku i okolicach.

Na przełomie 10 lat zgłaszają się do nas właściciele mieszkań, domów oraz spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych nie potrafiący sobie poradzić z problematycznymi lokatorami. Insekty wdzierają się do Nas przez wentylacje, klatki schodowe, po elewacjach. Można je również przenieść w torbie podróżnej czy na ubraniach.

Większość osób zanim postanowi skorzystać z usług firmy zajmującej się profesjonalnym zwalczaniem pluskwy domowej, próbuje walczyć domowymi sposobami .

W Internecie można znaleźć wiele porad jak samemu rozprawić się z pluskwami w domach. Kilka internetowych podpowiedzi w likwidacji insektów :

  • Zamiatanie, odkurzanie mieszkania
  • Pastowanie podłóg
  • Wietrzenie, trzepanie pościeli, dywanów,
  • Odkurzanie łóżek, foteli
  • Używanie nafty, olejków lawendowych,
  • Stosowanie pary
  • Niektórzy usuwają wszystkie meble z domu.
  • Stosowanie pary

Niestety prawda jest taka, że domowe metody w likwidacji pluskiew nie rozwiązują problemu, lecz je maskują.

Parownica w walce z pluskwami ? Czy jest to skuteczna metoda w walce z insektami?

Stosowanie pary jest skuteczne ale tylko i wyłącznie miejscowo. Jeżeli trafimy bezpośrednio w pluskwę strumieniem pary to na pewno ją zabijemy. Problem zaczyna się wtedy gdy pluskwy siedzą głęboko w łóżkach, pod panelami bądź w bardzo trudno dostępnych miejscach. Używanie pary przeciwko pluskwie domowej w łóżkach bez rozkręcania ich wcześniej na części pierwsze nie ma najmniejszego sensu.

To samo dotyczy szczelin pod panelami.

Pary można używać do mebli typu szafki, szafy wolnostojące ale nie do tapicerowanych elementów. Nie oszukujmy się, ale w dalszym ciągu najlepszy efekt dają zabiegi dezynsekcji metodami chemicznymi typu zamgławianie ULV bądź oprysk grubokroplisty. W przypadku naszej firmy łączymy obie te metody.

Znajdziecie nas Państwo pod hasłami :

likwidacja pluskiew, zwalczanie pluskiew , usuwanie pluskwy domowej, jak pozbyć się pluskwy domowymi sposobami, dezynsekcja pluskwy, czy pluskwa gryzie, odpluskwianie mieszań, domów , hoteli , jak się pozbyć pluskwy z mieszkania,


Usługi zwalczania pluskiew świadczymy na terenie miast :

Białystok, Choroszcz, Supraśl, Łapy, Sokółka, Augustów, Ostrołęka, Jedwabne, Radziłów, Goniądz, Michałowo, Suraż, Stawiski, Kolno, Śniadowo, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Wysokie Mazowieckie, , Zambrów, Grajewo, Ostrów Mazowiecka, Nowogród, Czyżew, Rajgród, Suwałki, Narew, Siemiatycze, Łomża.

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...