Profesjonalna dezynfekcja i dezynsekcja- jakie metody i zastosowanie?

Na samym początku należy podkreślić, iż dezynfekcja i dezynsekcja to dwie całkiem różne procedury! Mimo, że z powodu podobnej nazwy są one bardzo często mylone ze sobą, to jedna z nich polega przede wszystkim na eliminowaniu drobnoustrojów, natomiast druga ma na celu likwidację szkodników żywności takich jak między innymi: owady. Warto dodać, iż rzeczą która je łączy jest znaczenie dla higieny i czystości. Jeśli jesteś zainteresowany więcej informacji, na temat zastosowania dezynfekcji oraz dezynsekcji dowiesz się w poniższym artykule!

Profesjonalna i kompleksowa dezynfekcja i dezynsekcja- gdzie ma największe zastosowanie?

O czym warto pamiętać? To, iż zarówno dezynfekcja jak i dezynsekcja przynosi najlepsze efekty w momencie gdy przeprowadza się ją w sposób jak najbardziej profesjonalny! Nowoczesne i fachowe metody odkażania znajdują szerokie zastosowanie między innymi:

 • w lokalach, w których przybywały osoby chore i zmarłe
 • w obiektach hodowlanych, w których doszło do śmierci zwierząt
 • w obiektach, które nawiedziły katastrofy naturalne takie jak: powódź, zalania
 • na strychach i przy stropach
 • w zbiornikach wodnych i studniach
 • oraz w pojazdach, dotyczy to szczególnie transportu zajmującego się żywnością.

Co istotne? Najlepszym rozwiązaniem w tym celu jest wykorzystanie zaawansowanego sprzętu do dezynfekcji fizycznej oraz specjalistycznych środków chemicznych!

W jakim celu wykonuje się dezynsekcję?

Powinieneś wiedzieć, że dezynsekcja może zostać przeprowadzona wewnątrz budynków oraz na otwartej przestrzeni. Zabiegi dezynsekcji wykonuje się przede wszystkim w celu:

 • pozbycia się szkodników spożywczych w magazynach oraz pomieszczeniach gospodarczych
 • zwalczania owadów biegających i latających w domach, mieszkaniach oraz innych obiektach
 • zwalczania innych, uciążliwych owadów
 • pozbycia się insektów, które atakują drewno
 • usuwania gniazd szerszeni oraz os.

Metody dezynsekcyjne- czyli jakie?

Obecnie jedną z najbardziej popularnych metod dezynsekcji jest metoda chemiczna, która wykorzystuje specjalne opryski, fumigacje lub żele i kremy. Należy mieć na uwadze, aby środki chemiczne służące do dezynsekcji dobrać odpowiednio do warunków panujących na danym terenie. Inne metody dezynsekcji to: fizyczna, mechaniczna oraz rzadziej stosowana biologiczna.

Skuteczna dezynsekcja i dezynfekcja- jak przeprowadzić?

Pamiętaj, że fachowa i profesjonalna dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja powinna odznaczać się wysoka skutecznością! Co istotne? Osoby, które są uprawnione do przeprowadzania tego typu prac, mają możliwość wykorzystania najlepszych możliwych środków. Co więcej, doświadczeni pracownicy dysponują o wiele bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Jeśli wybierzesz profesjonalną firmę, zyskujesz pewność i gwarancję zachowania odpowiednich środków ostrożności. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa osób i zwierząt, które przebywają na obszarach poddawanych ddd.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji, zapoznaj szczegółowo z dostępną ofertą, dzięki szerokiej dostępności oferty z łatwością znajdziesz najbardziej skuteczne rozwiązanie dla siebie!

Inne wpisy
Skuteczny sposób na prusaki i karaluchy- żel?
Obecnie żel na prusaki i karaluchy to bardzo często stosowana metoda dezynsekcji tego typu szkodników. Zastanawiasz się czy jest to skuteczny i sprawdzony sposób? Być może lepszy jest jednak oprysk?...
Gryzące robaki w łóżku- czym są i skąd się biorą?
Bardzo często zdarza się, że wstajemy rano a na naszej skórze widnieją czerwone i swędzące bąble. W tej sytuacji większość osób zastanawia się co nas pogryzło? W poniższym wpisie postaramy...
Brak zwierząt w domu a obecność pcheł – jak to możliwe?
Coraz częściej spotykamy klientów, którzy informują nas o obecności pcheł w ich domu bądź mieszkaniu. Sprawa niby wydaje się normalna, gdyby nie jedna istotna rzecz- aczkolwiek brak zwierząt! Są to...