Profesjonalna dezynfekcja i dezynsekcja- jakie metody i zastosowanie?

Na samym początku należy podkreślić, iż dezynfekcja i dezynsekcja to dwie całkiem różne procedury! Mimo, że z powodu podobnej nazwy są one bardzo często mylone ze sobą, to jedna z nich polega przede wszystkim na eliminowaniu drobnoustrojów, natomiast druga ma na celu likwidację szkodników żywności takich jak między innymi: owady. Warto dodać, iż rzeczą która je łączy jest znaczenie dla higieny i czystości. Jeśli jesteś zainteresowany więcej informacji, na temat zastosowania dezynfekcji oraz dezynsekcji dowiesz się w poniższym artykule!

Profesjonalna i kompleksowa dezynfekcja i dezynsekcja- gdzie ma największe zastosowanie?

O czym warto pamiętać? To, iż zarówno dezynfekcja jak i dezynsekcja przynosi najlepsze efekty w momencie gdy przeprowadza się ją w sposób jak najbardziej profesjonalny! Nowoczesne i fachowe metody odkażania znajdują szerokie zastosowanie między innymi:

 • w lokalach, w których przybywały osoby chore i zmarłe
 • w obiektach hodowlanych, w których doszło do śmierci zwierząt
 • w obiektach, które nawiedziły katastrofy naturalne takie jak: powódź, zalania
 • na strychach i przy stropach
 • w zbiornikach wodnych i studniach
 • oraz w pojazdach, dotyczy to szczególnie transportu zajmującego się żywnością.

Co istotne? Najlepszym rozwiązaniem w tym celu jest wykorzystanie zaawansowanego sprzętu do dezynfekcji fizycznej oraz specjalistycznych środków chemicznych!

W jakim celu wykonuje się dezynsekcję?

Powinieneś wiedzieć, że dezynsekcja może zostać przeprowadzona wewnątrz budynków oraz na otwartej przestrzeni. Zabiegi dezynsekcji wykonuje się przede wszystkim w celu:

 • pozbycia się szkodników spożywczych w magazynach oraz pomieszczeniach gospodarczych
 • zwalczania owadów biegających i latających w domach, mieszkaniach oraz innych obiektach
 • zwalczania innych, uciążliwych owadów
 • pozbycia się insektów, które atakują drewno
 • usuwania gniazd szerszeni oraz os.

Metody dezynsekcyjne- czyli jakie?

Obecnie jedną z najbardziej popularnych metod dezynsekcji jest metoda chemiczna, która wykorzystuje specjalne opryski, fumigacje lub żele i kremy. Należy mieć na uwadze, aby środki chemiczne służące do dezynsekcji dobrać odpowiednio do warunków panujących na danym terenie. Inne metody dezynsekcji to: fizyczna, mechaniczna oraz rzadziej stosowana biologiczna.

Skuteczna dezynsekcja i dezynfekcja- jak przeprowadzić?

Pamiętaj, że fachowa i profesjonalna dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja powinna odznaczać się wysoka skutecznością! Co istotne? Osoby, które są uprawnione do przeprowadzania tego typu prac, mają możliwość wykorzystania najlepszych możliwych środków. Co więcej, doświadczeni pracownicy dysponują o wiele bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Jeśli wybierzesz profesjonalną firmę, zyskujesz pewność i gwarancję zachowania odpowiednich środków ostrożności. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa osób i zwierząt, które przebywają na obszarach poddawanych ddd.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji, zapoznaj szczegółowo z dostępną ofertą, dzięki szerokiej dostępności oferty z łatwością znajdziesz najbardziej skuteczne rozwiązanie dla siebie!

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...