Profesjonalne usługi z zakresu zwalczania szkodników- co warto wiedzieć?

Zarówno deratyzacja, dezynfekcja jak i dezynsekcja to bardzo skuteczne sposoby na zwalczanie szkodników. Oferowana usługa dotyczy między innymi zwalczania: owadów, pasożytów oraz gryzoni z zastosowaniem najnowszych środków chemicznych i bakteriobójczych! Co wyróżnia firmę? To, wykorzystanie najbardziej skutecznych metod, sprawdzonych w praktyce! Dzięki takiemu rozwiązaniu zajmuje ona bardzo wysokie miejsce w swojej branży! W poniższym artykule znajdziesz ciekawe informacje dotyczące wszystkich wymienionych wyżej sposobów zwalczania szkodników!

Deratyzacja- ogólne wyjaśnienie- o czym warto pamiętać?

Co powinieneś wiedzieć? To, iż deratyzacja nazywana jest inaczej odszczurzaniem, przebiega z wykorzystaniem silnych środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych, dzięki czemu możliwe jest zwalczanie wszelkich, szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy. Warto dodać, iż deratyzacja jest bardzo ważna, bowiem zarówno szczury jak i myszy przenoszą bardzo wiele groźnych chorób, między innymi:

 • Salmonella spp
 • Escherichia coli
 • Dżuma
 • Toksoplazmoza.

Co istotne? Do głównych problemów związanych z obecnością gryzoni należą między innymi:

skażenie produktów odchodami, zniszczenie żywności magazynowanej, zniszczenie budynków oraz instalacji elektrycznych i wodno- kanalizacyjnych! Pamiętaj, że samodzielne stosowanie środków chemicznych niesie ze sobą duże ryzyko skażenia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Zaleca się aby wybierać tylko i wyłącznie firmy, które świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie, bowiem poprzez takie zastosowanie zyskujesz pewność i gwarancję skutecznego zwalczenia szkodników. Deratyzacja składa się z kilku etapów:

 1. Odpowiednie rozmieszczenie trutek.
 2. Regularne monitorowanie stanu trutek, a w razie potrzeby ich uzupełnianie.
 3. W ostatnim etapie następuje profesjonalne czyszczenie pomieszczeń, oraz zapobieganie nieszczelnościom.

Dezynfekcja – skuteczny sposób na eliminację drobnoustrojów

W obecnym czasie oraz częściej zachodzi potrzeba korzystania z przedmiotów użytku codziennego,

chodzi tutaj między innymi: meble, łóżko, pościel, ręczniki. Warto dodać, ze bardzo duże znaczenie ma również dezynfekcja pomieszczeń, gdyż mogą zalęgnąć się w nich drobnoustroje! Powinieneś wiedzieć, że głównym celem dezynfekcji jest eliminacja mikroorganizmów takich jak:

 • bakterie- wywołują choroby między innymi: gruźlicę, tyfus oraz dur brzuszny
 • wirusy- odpowiadają za wiele groźnych dla życia i zdrowia człowieka chorób takich jak: AIDS, wścieklizna
 • grzyby- pojawiają się najczęściej na ścianach, mogą powodować rożnego rodzaju alergie oraz inne choroby.

Co istotne? Wybierając usługę firmy zyskujesz pewność i gwarancję profesjonalnej dezynfekcji zarówno pomieszczeń jak i przedmiotów. Jeśli jesteś zainteresowany zapoznaj się z ofertą firmy i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Dezynsekcja – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie sam z inwazją insektów w domu bardzo dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest zamówienie usługi dezynsekcji. Decydując się na skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy otrzymujesz możliwość wykorzystania różnych metod, w zależności od konkretnego zlecenia. Dezynsekcja znajduje największe zastosowanie przede wszystkim podczas zwalczania plagi owadów, które mają zdolność do bardzo szybkiego rozmnażania się. O czym warto pamiętać? To, że szkody i zagrożenia są uzależnione od poszczególnych owadów:

 • owady, które są niebezpieczne podczas kontaktu- są to owady, które potrafią wprowadzić pod skórę bardzo niebezpieczny jad między innymi: osy, szerszenie oraz pająki
 • owady, które niszczą żywność- to różne rodzaje chrząszczy, omacnic a także ciem
 • owady pasożytujące na człowieku- chodzi tutaj o pluskwę, która żywi się krwią człowieka
 • owady, które przenoszą zarazki i inne choroby- między innymi: muchy i prusaki.

Należy zaznaczyć, iż proces dezynsekcji przebiega w różny sposób, w niektórych przypadkach mechanicznie, w innych stosuje się specjalne preparaty zabijające owady oraz trutki w postaci żelu.

Jeśli poszukujesz sprawdzonej i rzetelnej firmy zajmującej się profesjonalnym zwalczaniem szkodników, zapoznaj się z dostępną ofertą i wybierz najbardziej korzystne rozwiązanie dla siebie! Postaw na nowoczesne metody, sprawdzone środki chemiczne oraz doświadczenie fachowców!

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...