Brak zwierząt w domu a obecność pcheł – jak to możliwe?

Coraz częściej spotykamy klientów, którzy informują nas o obecności pcheł w ich domu bądź mieszkaniu. Sprawa niby wydaje się normalna, gdyby nie jedna istotna rzecz- aczkolwiek brak zwierząt! Są to słowa, którymi często zwracają się do nas zdziwieni klienci, którzy zauważyli u siebie pchły. Zastanawiasz się czy jest to w ogóle możliwe? Firma Anty-szkodnik.pl przychodzi Ci z pomocą! Odpowiedzi zarówno na to jak i inne pytania znajdziesz poniżej!

Jasną i oczywistą rzeczą jest, że pchły związane są ze zwierzętami, a przede wszystkim z psami i kotami. Dlatego posiadając czworonoga nie należy być zaskoczonym, jeśli zwierzę przyniesie do domu pchłę. Niestety zdarza się również tak, iż pchła zaatakuje człowieka w poszukiwaniu krwi, ma to najczęściej miejsce w momencie gdy w domu nie ma zwierząt. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy jest to naprawdę możliwe? Otóż okazuje się, że jest możliwe!

Dom bez zwierząt a pchły- czy to możliwe?

W domach, w których przebywają zwierzęta, pojawiają się pchły i nie jest to nic nadzwyczajnego. W tej sytuacji głównym celem jest ich skuteczne pozbycie się, a można tego dokonać korzystając z kompleksowych usług Anty-szkodnik.pl. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, nie tylko uwalnia zwierzęta od dyskomfortu, cierpienia, ale również chroni wszystkich domowników przed atakiem pcheł. Niestety jednak coraz częściej zdarzają się sytuacje, gdy w domu obecne są pchły, nawet jeśli nie ma w nim zwierząt! Wówczas najczęściej atakują one ludzi, których przyprawiają o bardzo swędzące ugryzienia. Do takich sytuacji dochodzi podczas kontaktu z pchłą ludzką.

Skąd obecność pcheł w domu?

Powinieneś wiedzieć, że pchły można przynieść do domu w bardzo łatwy sposób, bowiem wystarczy że pojawimy się w miejscu w którym one najczęściej bytują. Pchły można spotkać między innymi: w wielu miejscach publicznych, szkołach, przedszkolach, żłobkach, urzędach, szpitalach oraz wielu innych miejscach. Zastanawiasz się gdzie najłatwiej się rozprzestrzeniają? Przede wszystkim w miejscach gdzie jest niższy poziom higieny oraz tam, gdzie miedzy ludźmi dochodzi do bliższych kontaktów.

Warto podkreślić, obecność pcheł w domu to dzisiaj duży problem, bowiem jest to kłopot który ciągle się nasila. Nasza firma każdego roku odbiera coraz więcej zleceń związanych ze zwalczaniem pcheł. Co istotne? Zarówno pchły jak i wiele innych pasożytów nie lubią czystości oraz niepokojenia, dlatego też tak bardzo ważne jest regularne sprzątanie, odkurzanie i wietrzenie pomieszczeń.

Jak wygląda pchła ludzka?

Pchła ludzka jest bardzo małym owadem, którego maksymalna miara wynosi około 3 mm. Mimo, iż jest naprawdę bardzo mała, posiada bardzo dobrze rozwinięte i silne odnóża. Jej płaskie ciało ułatwia przemieszczanie się po owłosionej skórze. Jest to owad bardzo szybki i zwinny, nie napotyka oporu podczas przemieszczania się.

Czy pchły są groźne?

O czym warto pamiętać? To, że pchły oprócz ugryzienia, roznoszą również choroby. Jest to związane z faktem, iż pasożytują one nie tylko na człowieku ale również na zwierzętach między innymi: drapieżnych. Co istotne? Pchły potrafią żerować klika razy dziennie, i choć samo ich ugryzienie nie jest bolesne, to jednak ślady pozostają na bardzo długi okres czasu, bolą i mocno swędzą. Pamiętaj, iż drapanie miejsc pogryzionych może doprowadzić do większych zarażeń bakteryjnych, a to może się wiązać z koniecznością zastosowania specjalnego leczenia.

Profesjonalne, kompleksowe i skuteczne zwalczanie pcheł Białystok

Trzeba jasno podkreślić, iż zwalczanie pcheł to absolutna konieczność, nie chodzi tutaj tylko o same ślady pogryzienia, ale przede wszystkim choroby jakie mogą one roznosić! Podstawowym działaniem, aby zapobiec ich występowaniu jest przede wszystkim regularne sprzątanie zarówno domu jak i legowisk zwierząt, o ile w nim przebywają. Oczywiście można próbować zwalczyć pchły domowymi sposobami, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnej firmy DDD Anty-szkodnik.pl! Nasza firma z wielkim powodzeniem zajmuje się zwalczaniem pcheł już od bardzo wielu lat.

Co nas wyróżnia? To, iż stosujemy preparaty najwyższej jakości, oraz wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który zapewnia bardzo wysoką efektywność przeprowadzanych zabiegów! Ciągle podnosimy swoje kwalifikacje, dzięki czemu nasz zabieg zwalczania pcheł jest nie tylko szybki, ale co najważniejsze w 100% bezpieczny! Nie stwarza żadnego zagrożenia zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Jeśli są Państwo zainteresowani, serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług zwalczania pcheł przez naszych doświadczonych pracowników!

Inne wpisy
Jak skutecznie zwalczyć muchę końską?
Mucha końska, inaczej zwana jusznicą deszczową, stanowi znaczący problem dla ludzi i zwierząt, zwłaszcza w sezonie letnim. Jej łatwo rozpoznawalne cechy to czarno-białe pasy na ciele i przeźroczyste skrzydła. Owady...
Pytania i odpowiedzi na temat dezynfekcji – kompleksowy przewodnik
Dezynfekcja jest kluczowym procesem w utrzymaniu czystości i higieny w miejscach publicznych oraz prywatnych, narażonych na kontakt z różnego rodzaju mikroorganizmami. Często pojawia się pytanie: kiedy jest odpowiedni moment, aby...
Czym jest dezodoryzacja i dlaczego jest ważna?
Czy zastanawiałeś się, czym dokładnie jest dezodoryzacja i kiedy należy się na nią zdecydować? Jeśli zmagałeś się kiedykolwiek z nieprzyjemnymi zapachami w swoim domu, biurze, hotelu, czy restauracji, to kluczowe...