Gryzące robaki w łóżku- czym są i skąd się biorą?

Bardzo często zdarza się, że wstajemy rano a na naszej skórze widnieją czerwone i swędzące bąble. W tej sytuacji większość osób zastanawia się co nas pogryzło? W poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić czym tak naprawdę są gryzące robaki w łóżku. Ale to nie wszystko! Dowiesz się także skąd się biorą tego typu szkodniki oraz jak się ich pozbyć.

Robak ,który gryzie w łóżku- czym jest?

Zastanawiasz się czym tak naprawdę są gryzące robaki, których żerowanie najczęściej związane jest z łóżkiem oraz porą nocną? Odpowiedź na to pytanie jest jedna- są to bowiem pluskwy, które w pobliżu łóżka szukają kryjówki, natomiast w porze nocnej ją opuszczają. Ich głównym pożywieniem jest krew, jest to to czego potrzebują do życia oraz rozmnażania się. Jak wyglądają pluskwy? Są to bardzo małe pasożyty, których długość ciała nie przekracza 5 mm, swoim kształtem łudząco przypominają pestkę jabłka. Niestety poprzez fakt, iż są to osobniki naprawdę bardzo małe, mogą schować się niemal w każde miejsce. Co istotne? Pluskwy w momencie gdy rozpoczynają ssanie krwi wpuszczają do naszych żył tzw. środek znieczulający, który powoduje że nie budzimy się w momencie ukłucia. Jeśli zmagasz się z problemem jakim są pluskwy, zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z profesjonalnej pomocy Anty-szkodnik.pl!

Skąd się biorą pluskwy?

Niestety obecnie populacja pluskiew rośnie z roku na rok, najczęściej można je spotkać na tapicerowanych meblach takich jak między innymi: krzesła, sofy, fotele, pufy oraz wszystkie inne meble, które wyposażone są w tego typu tkaninę. Niestety są to meble, które znaleźć można w wielu miejscach do których chodzimy i z których korzystamy na co dzień. Ale to nie wszystko. Bowiem gryzące robaki mogą znajdować się również w ubraniach oraz w używanych rzeczach zakupionych w komisie. Dlatego też warto zawsze uważać, wychodząc z domu i mając styczność z tapicerkami.

Co istotne? Obecność pluskiew w domu nie oznacza w żaden sposób brudu czy niskiego standardu higienicznego.

Czy pluskwy są groźne?

Należy podkreślić, iż pluskwy nie przenoszą chorób, dzieje się tak ze względu, że te gryzące robaki nie przebywają w brudnych miejscach i nie żerują na padlinie. Dzięki temu nie przenoszą drobnoustrojów oraz chorób, które mogły by się wiązać z ich żerowaniem na ciele ludzkim. Największą niedogodnością jaka związana jest z pluskwami, jest ich żerowanie na naszym ciele, gdyż pojawiają się swędzące bąble, które mogą utrzymać się znacznie dłużej niż te które pozostają po ukłuciu komara. Dlatego też właśnie choćby z tego powodu zaleca się ich bezwzględne zwalczanie. W tym celu zapraszamy do skorzystania  profesjonalnych usług DDD jakie oferuje firma Anty-szkodnik.pl.

Skuteczne zwalczanie pluskiew- Białystok

Firma Anty-szkodnik.pl oferuje Państwu niezwykle skuteczne zwalczanie pluskiew. Dzięki temu, że jesteśmy na rynku już od bardzo wielu lat, zdołaliśmy opracować skuteczne metody, dzięki którym jesteśmy w stanie wyeliminować każdą, nawet bardzo dużą populację! Stosujemy nowoczesne sprzęty i urządzenia, w swojej pracy wykorzystujemy 2- etapowy zabieg w odstępach 3 tygodni, wykonujemy 2 zamgławiania z zastosowaniem różnych preparatów. Dzięki naszym sprawdzonym metodom udaje nam się skrócić czas, w którym rezultaty są naprawdę widoczne!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą firmy, jesteśmy do dyspozycji o każdej porze. Mogą Państwo na nas liczyć w każdej sytuacji, która związana jest z wystąpieniem tego typu szkodników. Wiedza i doświadczenie naszych specjalistów sprawią, że będą Państwo zadowoleni z osiągniętego efektu!

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...