Brązowe larwy w domu- co to takiego?

Pojawiające się brązowe larwy w domach bardzo często stają się powodem niepokoju i strachu. Ich odkrycie skłania wiele osób do wykonania telefonu do firmy DDD, która szybko i skutecznie rozwiąże problem. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić czym tak naprawdę są brązowe larwy, które niestety dosyć często można spotkać w domach. A więc zapraszamy do lektury! Warto zaznaczyć, iż brązowe larwy mogą zostać odkryte w domach w różnych miejscach. Jednak najczęściej można je spotkać w kuchni bądź na ubraniach. Zdarza się również, że zauważamy je na ścianie, w łóżku lub w całkowicie innym miejscu w domu. Co istotne? Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest to, aby nie bagatelizować problemu! Powinieneś wiedzieć, że larwa to stadium pośrednie owada, dlatego też zaleca się dokładne sprawdzenie czy w domu nie doszło do zagnieżdżenia owadów. Natomiast jeśli to się nie uda, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców. Stawiając na Anty-Szkodnik zyskujesz pewność, że Twój dom będzie wolny od szkodników!

Brązowe larwy w domach

Obecnie w domach najczęściej można spotkać brązowe larwy owadów:

  • Szubak- występują w domach w  wielu rodzajach, jednak ich larwy są całkiem podobne. Z reguły są one brązowe z charakterystycznym poprzecznym prążkowaniem. Ich długość to około 1 cm, głowę larwy porastają włoski, które są rozlokowane wokół prążkowań. Najczęściej można je napotkać w dywanach, kocach, ubraniach wykonanych z naturalnych materiałów. Co więcej? Ich ofiarą może paść także skórzana kanapa, książki a także kilimy.
  • Skórnik Słoniniec- larwy skórnika wyglądają w zupełności inaczej niż larwy szubaka, dlatego też nie ma praktycznie żadnej możliwości, aby je pomylić. Mimo, iż również są w kolorze brązowym, to jednak jest to całkiem inny odcień! Co je wyróżnia? To przede wszystkim fakt, iż są mocno owłosione i krępe. Choć podobnie jak u szubaków ich ciało jest pokryte poprzecznymi prążkami i występują na nich włoski, to jednak nie układają się one gładko, lecz sterczą w różnych kierunkach. Zastanawiasz się gdzie najczęściej można je spotkać? W tym przypadku należy zaznaczyć, że skórnik jest szkodnikiem wszystkożernym, dlatego można go spotkać nie tylko w kuchni, ale również pokojach. Co istotne? Żerują nie tylko same larwy, ale także dorosłe osobniki! Larwy skórnika preferują szczególnie pokarmy takie jak: mięso i wyroby mięsne, ryby, mąka, kasza, ryż, słodycze, oraz wiele innych. Jeśli chodzi o przebywanie w pokojach, larwy przebywają w ubraniach wykonanych z wełny, skóry bądź futra. Można jest również napotkać w magazynach przechowujących żywność, bibliotekach, muzeach. Nie zaleca się lekceważenia tego problemu, zarówno Skórnik Słoniniec jak i cała jego działalność stwarza poważne zagrożenie. W tym celu najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy DDD Anty-Szkodnik.
  • Mącznik Młynarek- czy wiesz, że larwy mącznika młynarka są pozbawione włosków? Można śmiało stwierdzić, iż są nie tylko nagie, ale również długie, gdyż ich długość wynosi nawet do 3 cm! Larwy są w kolorze kremowym z brązowymi paskami. Mimo, iż głowa larwy jest w kolorze brązowym, to zlewa się z resztą ciała, wygląda identycznie jak odwłok. Co ciekawe, larwy posiadają silny aparat gębowy oraz 3 pary odnóży tułowiowych. Co warto mieć na uwadze? To, iż na początku larwy są białe, dopiero z czasem zmieniają kolor na brązowy. Jeśli chodzi o miejsce ich przebywania, najczęściej można je spotkać w kuchni, ponieważ żywność jest głównym miejscem, w którym samice składają jaja. Przez fakt, iż są one niezwykle lepkie, niemal natychmiastowo pokrywają się z żywnością, dlatego nie zawsze można je od razu zauważyć. Larwy preferują różne rodzaje pokarmów między innymi: ziarna zbóż, słonecznik, pestki dyni, mąki, otręby, płatki oraz suszone owoce. Warto dodać, że larwy mącznika posiadają niezwykle mocne szczęki, które pozwalają im bez żadnego problemu przegryźć nie tylko plastikowe pojemniki, ale także worki oraz drewniane skrzynki!

Profesjonalna dezynsekcja – skutecznym sposobem na larwy w domu!

Wszystkich mieszkańców Białegostoku jak i całego województwa podlaskiego zapraszamy serdecznie do skorzystania z kompleksowych usług naszej firmy DDD. Bez problemu poradzimy sobie z brązowymi larwami, które pojawiły się w Państwa domach. Pracujemy tylko i wyłącznie z zastosowaniem  najnowocześniejszego sprzętu oraz używamy najbardziej skutecznych preparatów. Dzięki swojemu doświadczeniu zdobyliśmy ogromne grono klientów zarówno indywidulanych jak i firmowych. Polecamy kontakt z nami- jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...