Na czym polega odgrzybianie?

Na ścianach Twojego mieszkania, domu bądź firmy pojawiły się nieestetyczne wykwity? W tej sytuacji należy pamiętać, iż ich zmywanie oraz zamalowywanie nie tylko nic nie pomoże, ale nawet może jeszcze bardziej zaszkodzić! A więc co zrobić? Niezbędne jest szybkie i sprawne znalezienie i skuteczne usunięcie przyczyny problemu a także profesjonalne i kompleksowe odgrzybianie. Białystok to główna siedziba naszej firmy, dlatego to właśnie na terenie województwa podlaskiego realizujemy najwięcej zleceń. Wybierz pełen profesjonalizm i pozbądź się na zawsze uciążliwego problemu! Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej!

Skąd grzyby na ścianach?

Główną przyczyną pojawienia się grzyba na ścianach jest ich zbyt duże zawilgocenie. Może do niego dojść w skutek:

  • Niewłaściwej wentylacji
  • Nieszczelnych okien
  • Utrzymywania się przez dłuższy czas wysokiej temperatury we wnętrzach
  • Braku odpowiedniego wietrzenia pomieszczeń

Co więcej? Zarówno grzyby jak i pleśnie mogą pojawić się również w wyniku błędów konstrukcyjnych w budynkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o brak termoizolacji, jej złe położenie lub nieprawidłowo wykonane fundamenty. Podobny problem występuje także w starszych budynkach, w których przecieka dach bądź rynny nie odprowadzają deszczówki.

Jakie miejsce jest najlepsze dla rozwoju grzybów? Otóż grzyby do rozwoju potrzebują dosyć specyficznego klimatu: ciepłego i wilgotnego. To główny powód, przez który najczęściej można je spotkać w domowych kuchniach lub łazienkach. Wyróżniającym je objawem są wykwity w górnych rogach ścian (znajdujące się najczęściej tuż przy samym suficie) oraz nieprzyjemny zapach stęchlizny. Co warto mieć na uwadze? To, iż problem sam nigdy nie zniknie, a jeśli zostanie zignorowany, będzie rozprzestrzeniał się jeszcze bardziej! Pamiętaj, że wdychanie zarodników grzyba stwarza poważne niebezpieczeństwo dla człowieka i może doprowadzić do poważnych chorób układu oddechowego. Mimo, iż w początkowym etapie pleśń można spróbować wyeliminować samodzielnie, to w przypadku większych wykwitów konieczne jest skorzystanie z kompleksowej pomocy specjalistycznej firmy DDD. Anty- Szkodnik przeprowadzi profesjonalne odgrzybianie i pomoże Ci pozbyć się zmartwienia!

Sposoby odgrzybiania stosowane w budynkach

Należy zaznaczyć, iż aby odgrzybianie mogło być skuteczne i przynieść oczekiwany rezultat, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni poprzez:

  • Oczyszczenie zagrzybionej przestrzeni z wszelkich zanieczyszczeń np. powłok malarskich
  • Zestruganie zniszczonego drewna do zdrowej części
  • Wysuszenie drewna do wilgotności 18-20%  (podczas wykorzystania środków oleistych i rozpuszczalnikowych)

Obecnie w budynkach stosuje się w rodzaje impregnacji:

  • Impregnacja powierzchniowa– proces polega na nasyceniu specjalnym środkiem grzybobójczym zewnętrznej warstwy materiału (do głębokości 5 mm). W tego typu impregnacji wykorzystuje się: smarowanie- kilkukrotne pokrywanie powierzchni roztworem używając szczotki bądź pędzla, oraz opryskiwanie, czyli rozwiązanie idealne do impregnacji dużych i trudno dostępnych powierzchni. W tym przypadku środek nanosi się przy pomocy opryskiwacza elektrycznego lub pneumatycznego.
  • Impregnacja wgłębna– to świetna metoda, która pozwala wprowadzić impregnat na głębokość nawet kilkudziesięciu milimetrów (aż do momentu całkowitego nasycenia drewna). W impregnacji wgłębnej stosuje się: iniekcję- wprowadzenie do drewna środka grzybobójczego za pomocą strzykawki, nawiew gorącego powietrza- powietrze podgrzane w nagrzewnicy do około 100 stopni Celsjusza doprowadza się do drewnianej więźby dachowej, a także fale elektromagnetyczne- metoda, która znajduje zastosowanie zarówno w przypadku drewna, jak i podłoży mineralnych. Silne nagrzewanie skutecznie i szybko niszczy mikroorganizmy!

Skuteczne odgrzybianie z Anty- Szkodnik!

Anty- Szkodnik świadczy kompleksowe usługi DDD, czyli dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja, oraz odgrzybianie w Białymstoku i okolicach. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w niszczeniu grzybów i pleśni w kamienicach, blokach, domach jednorodzinnych, w piwnicach, na poddaszach oraz obiektach firmowych (magazynach, halach produkcyjnych). Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy- nie zastanawiaj się dłużej! Skontaktuj się z nami, a my zdiagnozujemy przyczynę wykwitów i skutecznie je usuniemy!

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...