Skuteczne zwalczanie kun

Choć kuny są zwierzętami o niewinnym wyglądzie, jednak potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Póki żyją wolno nie sprawiają problemu. Sytuacja ulega zmianie, kiedy kuna w naszym otoczeniu zaczyna znajdować idealne warunki. Wówczas jej zwalczenie jest koniecznością. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, bowiem specjalizujemy się również w zwalczaniu kun i gwarantujemy, że się Państwo nie zawiodą, nawet jeśli zwierzęta będą bardzo uparte!

Kuna – jakie zagrożenia?

Obecność kun w domu stwarza wiele zagrożeń m.in.:

  • Kuny potrafią dziesiątkować stada kur, gołębi czy bażantów
  • Niszczą poddasza budynków gospodarczych- zniszczenia mogą być naprawdę bardzo duże, przynosząc tym samym poważne finansowe straty
  • Unieruchamiają samochody poprzez przegryzanie kabli
  • Roznoszą choroby m.in. groźną wściekliznę

Należy zaznaczyć, iż kuny nie atakują człowieka. Dlaczego? Otóż, przeczuwają że są mniejsze i nie mają szans. Właśnie z tego powodu starają się pozostać niezauważone tak długo, jak to tylko jest możliwe. Gdy widzą człowiek uciekają w popłochu.

Dlaczego kuny wybierają domy? Co je przyciąga?

Przede wszystkim, kuny w domach szukają ciepła i spokoju. Zależy im na spokoju, w którym na świat przyjdzie nowe pokolenie. Dlatego często wybierają miejsca na poddaszach domów w izolacyjnej warstwie dachu, ponieważ jest sucho, ciepło i nikt im nie przeszkadza. Zastanawiasz się jak kuny przedostają się na poddasze? Nie maja z tym dużego problemu, ponieważ wystarczy mały otwór czy uchylone okno. Ich wydłużone ciało sprawia, że z łatwością wnikają nawet w bardzo wąskie szczeliny. Co więcej? Bez problemu wspinają się też po ścianach budynków. Mimo, ze łatwo znajdują pokarm na zewnątrz, chętnie żywią się również owocami, jajami bądź domowymi odpadkami.

Pozbycie się kuny nie jest łatwym zadaniem!

Niestety pozbycie się kuny z poddasza nie jest łatwym zadaniem. Największy problem tkwi w tym, że kuna jest bardzo płochliwa i nieufna. Dlatego też, żadne sposoby wabienia kuny na jakiekolwiek przysmaki nie mają szans powodzenia. Ponadto, kuna ma niezwykle wyczulony węch, dlatego próby odstraszania jej za pomocą rąk nie mają najmniejszych szans na sukces. Kuna bardzo szybko wyczuwa ślady zapachowe, które zostawia człowiek.

Reasumując, wszystkie metody na pozbycie się kuny na własną rękę z reguły zawodzą. Należy pamiętać, że kuna jest bardzo silnym przeciwnikiem, przez co konieczne jest profesjonalne podejście i zastosowanie sprawdzonych metod. Odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt to gwarancja sukcesu w walce z tymi zwierzętami!

Kuny w domu – jak rozpoznać ich obecność?

Jak wyżej wspomniano, kuny mogą pozostać niezauważone przez długi czas, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych oznak ich obecności. To m.in.:

  • Odgłosy na strychu np. piski, bieganie. Kuny najczęściej prowadzą aktywne życie porą nocną.
  • Odchody o nieprzyjemnym zapachu- zarówno na strychu, jak i w pobliżu domu
  • Porozrzucane różnego rodzaju rzeczy np. patyki, śmieci
  • Martwe małe zwierzęta oraz ptaki w pobliżu domu
  • Dziury w okolicach dachu

Profesjonalne zwalczanie kun w Warszawie i okolicach

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kuny dają się mocno we znaki wielu mieszkańcom Warszawy. Dlatego proponujemy Państwu skuteczne rozwiązanie tego problemu i zachęcamy do skorzystania z usług DDD ANTYSZKODNIK. Wykorzystujemy nowoczesne metody, specjalistyczny sprzęt oraz posiadamy dużą wiedzę o przyzwyczajeniach i zachowaniach kun.

Szybkie zidentyfikowanie problemu może ochronić od ogromnych zniszczeń, jakie potrafią dokonać te małe stworzenia. Jeśli poszukują Państwo solidnej i sprawdzonej firmy do wykonania tego trudnego zadania- jesteśmy do Waszej dyspozycji. Przyjedziemy i zwalczymy kunę na dobre! Zapraszamy.

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...