Zwalczanie pająków- kiedy warto przeprowadzić?

Rola pająków w przyrodzie jest bardzo ważna, jednak są sytuacje w których ich obecność w danym miejscu nie jest pożądana. Wówczas można, a nawet trzeba przeprowadzić zwalczanie pająków. Kiedy tak się dzieje? Dowiesz się czytając poniższy artykuł. Zapraszamy serdecznie!

Czy wiesz, że pająki żyjące w Polsce nie stanowią zagrożenia dla ludzi? Mimo, że istnieją jadowite gatunki, ale posiadają zbyt małe szczęki aby przebić ludzką skórę. Te, które spotykamy w naszym obrębie są zupełnie niegroźne. Jednak, nie każdy toleruje obecność pająków w domu. Jest też wiele miejsc, w których pająków nie powinno być w ogóle, a ich obecność nie świadczy zbyt dobrze o właścicielach czy zarządcach tego miejsca. We wszystkich przypadkach z pomocą przychodzi profesjonalny i kompleksowy zabieg zwalczania pająków.

Czy pająki w Polsce są groźne?

Choć w Polsce istnieje kilka jadowitych gatunków, które mogą ugryźć człowieka, jednak poza paroma wyjątkami przebywają one z dala od ludzi. Co więcej? Atakują tylko i wyłącznie w obronie własnej ( to m.in. sieciarz jaskiniowy, krzyżak ogrodowy). Owszem niektóre z pająków bytują bliżej ludzi, jednak jeśli nawet ugryzą, nie wyrządzą żadnej szkody. Najczęściej w miejscu ugryzienia pojawia się lekki ból i niewielka opuchlizna. Jak już wyżej wspomniano inne gatunki pająków posiadają jad, ale ich aparaty zębowe nie są w stanie przebić skóry człowieka. Właśnie z tego powodu nie ma się czego obawiać, ponieważ zagrożenie ze strony pająków jest praktycznie zerowe.

Dlaczego pająki chętnie zamieszkują domy?

Należy zaznaczyć, iż pająki w domach szukają przede wszystkim dobrych warunków do rozmnażania i życia. To czego potrzebują, to ciepło, spokój oraz pożywienie, czyli innych owadów. Dlatego najczęściej budują swoje sieci w miejscach, które najbardziej rokują, jeśli chodzi o pojawienie się pożywienia. Jeśli chcesz pozbyć się pająków, musisz zadbać o to, aby w Twoim domu nie było innych owadów. To co je przyciąga to m.in. zapalone światło wieczorem, otwarte okno lub resztki jedzenia.

Jak zapobiec pojawieniu sią pająków w domu?

Po pierwsze, istotne znaczenie ma regularne sprzątanie, ponieważ dzięki niemu nie dopuszczamy, aby w domu przebywały owady. Należy:

  • Eliminować kurz
  • Pozbywać się resztek pokarmu
  • Regularnie opróżniać kosz na śmieci
  • Odkurzać
  • Zamiatać
  • Sypkie produkty trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Co więcej? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż moskitier w oknach, natomiast jeśli nie posiadamy moskitier, należy liczyć się z obecnością różnego rodzaju owadów w pobliżu naszych domowych lamp. Wdrożenie powyższych rad powinno w znacznym stopniu ograniczyć obecność owadów w naszym mieszkaniu, a co za tym idzie pozbawić pająki pożywienia.

Zwalczanie pająków – profesjonalnie i kompleksowo z firmą DDD!

Profesjonalny zabieg zwalczania pająków do bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w sytuacji kiedy dom został opanowany przez pająki i nie dajemy sobie z nimi rady. Również, gdy cierpimy na arachnofobię bądź gdy obecność pająków w danym miejscu może źle świadczyć o jego standardzie- warto przeprowadzić profesjonalny zabieg zwalczania pająków. To także świetne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju gabinetów lekarskich, gabinetów kosmetycznych, hotelów, motelów, restauracji czy pensjonatów.
Firma ANTYSZKODNIK oferuje Państwu kompleksowe zwalczanie pająków. W tym celu wykorzystujemy skuteczną metodę, jaką jest zamgławianie ULV. W odpowiednim urządzeniu zostaje rozprowadzony preparat, zamieniany kolejno na mgiełkę o mikroskopijnych kropelkach a następnie wyrzucony pod bardzo dużym ciśnieniem. Podczas zabiegu wykorzystuje się niewielką ilość substancji czynnej w porównaniu z innymi opryskami. Ponadto, dużą zaletą zabiegu jest fakt, iż jest on szybki i dokładny! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z naszych usług, nie tylko osoby indywidualne, ale także instytucje i firmy. Gwarantujemy atrakcyjne, terminową realizację oraz 100% skuteczności!

Inne wpisy
Jakie owady najczęściej gryzą w wakacje?
Lato to sezon, który większość z nas kojarzy z przyjemnościami, ale ma także swoje mniej przyjemne strony – obecność owadów, które potrafią skutecznie zakłócić nasz wypoczynek. Dowiedz się, jakie insekty...
Jak skutecznie przygotować się do zamgławiania termicznego?
Zamgławianie termiczne to zaawansowana metoda dezynfekcji, wykorzystywana na zewnątrz do eliminacji różnych szkodników. Jest to doskonały sposób na pozbycie się komarów, much, muszek oraz innych nieproszonych gości, które mogą zakłócać...
Pluskwy w miejscach publicznych – czy metro i pociągi są ich siedliskiem?
Pluskwy, choć kojarzone głównie z prywatnymi przestrzeniami, takimi jak domy i hotele, mogą być również problemem w miejscach publicznych, w tym w metrze czy pociągach. W tym artykule rozwiewamy mity...