Zwalczanie pająków- kiedy warto przeprowadzić?

Rola pająków w przyrodzie jest bardzo ważna, jednak są sytuacje w których ich obecność w danym miejscu nie jest pożądana. Wówczas można, a nawet trzeba przeprowadzić zwalczanie pająków. Kiedy tak się dzieje? Dowiesz się czytając poniższy artykuł. Zapraszamy serdecznie!

Czy wiesz, że pająki żyjące w Polsce nie stanowią zagrożenia dla ludzi? Mimo, że istnieją jadowite gatunki, ale posiadają zbyt małe szczęki aby przebić ludzką skórę. Te, które spotykamy w naszym obrębie są zupełnie niegroźne. Jednak, nie każdy toleruje obecność pająków w domu. Jest też wiele miejsc, w których pająków nie powinno być w ogóle, a ich obecność nie świadczy zbyt dobrze o właścicielach czy zarządcach tego miejsca. We wszystkich przypadkach z pomocą przychodzi profesjonalny i kompleksowy zabieg zwalczania pająków.

Czy pająki w Polsce są groźne?

Choć w Polsce istnieje kilka jadowitych gatunków, które mogą ugryźć człowieka, jednak poza paroma wyjątkami przebywają one z dala od ludzi. Co więcej? Atakują tylko i wyłącznie w obronie własnej ( to m.in. sieciarz jaskiniowy, krzyżak ogrodowy). Owszem niektóre z pająków bytują bliżej ludzi, jednak jeśli nawet ugryzą, nie wyrządzą żadnej szkody. Najczęściej w miejscu ugryzienia pojawia się lekki ból i niewielka opuchlizna. Jak już wyżej wspomniano inne gatunki pająków posiadają jad, ale ich aparaty zębowe nie są w stanie przebić skóry człowieka. Właśnie z tego powodu nie ma się czego obawiać, ponieważ zagrożenie ze strony pająków jest praktycznie zerowe.

Dlaczego pająki chętnie zamieszkują domy?

Należy zaznaczyć, iż pająki w domach szukają przede wszystkim dobrych warunków do rozmnażania i życia. To czego potrzebują, to ciepło, spokój oraz pożywienie, czyli innych owadów. Dlatego najczęściej budują swoje sieci w miejscach, które najbardziej rokują, jeśli chodzi o pojawienie się pożywienia. Jeśli chcesz pozbyć się pająków, musisz zadbać o to, aby w Twoim domu nie było innych owadów. To co je przyciąga to m.in. zapalone światło wieczorem, otwarte okno lub resztki jedzenia.

Jak zapobiec pojawieniu sią pająków w domu?

Po pierwsze, istotne znaczenie ma regularne sprzątanie, ponieważ dzięki niemu nie dopuszczamy, aby w domu przebywały owady. Należy:

  • Eliminować kurz
  • Pozbywać się resztek pokarmu
  • Regularnie opróżniać kosz na śmieci
  • Odkurzać
  • Zamiatać
  • Sypkie produkty trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Co więcej? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż moskitier w oknach, natomiast jeśli nie posiadamy moskitier, należy liczyć się z obecnością różnego rodzaju owadów w pobliżu naszych domowych lamp. Wdrożenie powyższych rad powinno w znacznym stopniu ograniczyć obecność owadów w naszym mieszkaniu, a co za tym idzie pozbawić pająki pożywienia.

Zwalczanie pająków – profesjonalnie i kompleksowo z firmą DDD!

Profesjonalny zabieg zwalczania pająków do bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w sytuacji kiedy dom został opanowany przez pająki i nie dajemy sobie z nimi rady. Również, gdy cierpimy na arachnofobię bądź gdy obecność pająków w danym miejscu może źle świadczyć o jego standardzie- warto przeprowadzić profesjonalny zabieg zwalczania pająków. To także świetne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju gabinetów lekarskich, gabinetów kosmetycznych, hotelów, motelów, restauracji czy pensjonatów.
Firma ANTYSZKODNIK oferuje Państwu kompleksowe zwalczanie pająków. W tym celu wykorzystujemy skuteczną metodę, jaką jest zamgławianie ULV. W odpowiednim urządzeniu zostaje rozprowadzony preparat, zamieniany kolejno na mgiełkę o mikroskopijnych kropelkach a następnie wyrzucony pod bardzo dużym ciśnieniem. Podczas zabiegu wykorzystuje się niewielką ilość substancji czynnej w porównaniu z innymi opryskami. Ponadto, dużą zaletą zabiegu jest fakt, iż jest on szybki i dokładny! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z naszych usług, nie tylko osoby indywidualne, ale także instytucje i firmy. Gwarantujemy atrakcyjne, terminową realizację oraz 100% skuteczności!

Inne wpisy
Mole książkowe – jak skutecznie pozbyć się niszczycieli domowej biblioteki?
Twoje książki mają dziurki, papier się kruszy, a na półkach pojawiają się dziwne robaki? To może być znak, że w twojej biblioteczce zadomowiły się tzw. mole książkowe. Choć nazwa brzmi...
Kołatki w domu — czy są groźne? Jak je rozpoznać i zwalczyć?
Kołatek domowy to jeden z najbardziej uciążliwych szkodników drewna występujących w Polsce. Choć ten niewielki owad nie gryzie ani nie przenosi chorób, jednak jego obecność może prowadzić do poważnych szkód...
Skuteczne sposoby na przędziorka – jak pozbyć się tych roztoczy z ogrodu i upraw?
Przędziorek chmielowiec (Tetranychus urticae) to drobny roztocz należący do rodziny przędziorkowatych, który potrafi wyrządzić poważne szkody w ogrodach, uprawach i szklarniach. Ten niepozorny szkodnik żeruje na dolnej stronie liści, wysysając...