Dezynfekcja po zgonie

Oczywistą rzeczą jest, iż śmierć może dotknąć każdego z nas. Zdarzają się zgony w szpitalach, w domu bądź podczas nieszczęśliwych wypadków. Czasem w otoczeniu bliskich, rodziny a czasem w samotności. Śmierć jest bardzo trudnym przeżyciem dla wszystkich bliskich osób. Jednak, nawet w trakcie żałoby oraz przygotowania pogrzebu, nie można zapominać o podstawowych zasadach BHP, które wymagają odpowiedniego uprzątnięcia oraz dezynfekcji miejsc po osobie zmarłej.

Sprzątanie musi być podjęte w każdym przypadku, bez względu na to, kiedy nastąpił zgon, co  było jego powodem, oraz jak długo ciało ulegało rozkładowi. Należy pamiętać, iż są to czynności niezwykle ważne dla bezpieczeństwa osób przebywających w takich pomieszczeniach. Właśnie z tego powodu sprzątanie po zmarłych powinno być zlecone wyłącznie doświadczonym profesjonalistom.

Pamiętaj, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Dezynfekcja po zmarłym to szczególny rodzaj sprzątania, który powinien zostać powierzony profesjonalnej firmie, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo osób sprzątających. Warto zaznaczyć, iż tego typu sprzątanie często wiąże się m.in. z kontaktem z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Niestety, nieumiejętne zachowanie oraz kontakt z nimi może skończyć się dla nas tragicznie. Dlaczego? Otóż, jest to najprostszy sposób, aby zarazić się różnego rodzaju bakteriami i patogenami. Pamiętaj, że w tym przypadku nie wystarczy założenie rękawiczek ochronnych. Do dezynfekcji po zgonach nasi specjaliści zakładają specjalistyczną odzież ochronną. Ponadto, istotne jest także zabezpieczenie dróg oddechowych specjalnymi maskami.

Jak przebiega sprzątanie po zmarłym?

Ogólny zakres działań związany ze sprzątaniem po zmarłym uzależniony jest od sytuacji. Prościej mówiąc, nieco inne procedury są wszczynane w przypadku śmierci naturalnej, inne w przypadku samobójstw, zabójstw czy wypadków losowych. Z kolei jeszcze inne, kiedy ciało, które ma zostać uprzątnięte jest w stanie rozkładu. Innymi słowy, sprzątanie po zmarłym obejmuje usuwanie zanieczyszczeń organicznych. Dodatkowo, firma DDD może zająć się również sprzątaniem innych powierzchni bądź dezynfekcją po zmarłym. Dezynfekcja w tym przypadku polega na likwidacji drobnoustrojów zagrażających człowiekowi. W ślad za nią idzie także usuwanie uciążliwych zapachów po zgonie.

Kompleksowe sprzątanie po zmarłym przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów eliminuje wszystkie zagrożenia i sprawia, że sprzątnięte mieszkanie już wkrótce po przeprowadzeniu zabiegu staje się całkowicie bezpieczne i zdatne do ponownego użytku. Korzystając z naszych usług otrzymujesz: profesjonalne doradztwo, bezpieczeństwo, wysoką skuteczność zabiegu. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez pracowników z bogatym doświadczeniem oraz z zastosowaniem wysokiej jakości preparatów.

Masz pytania lub potrzebujesz sprzątania i dezynfekcji po zgonie? Koniecznie skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...