Dezynfekcja po zgonie

Oczywistą rzeczą jest, iż śmierć może dotknąć każdego z nas. Zdarzają się zgony w szpitalach, w domu bądź podczas nieszczęśliwych wypadków. Czasem w otoczeniu bliskich, rodziny a czasem w samotności. Śmierć jest bardzo trudnym przeżyciem dla wszystkich bliskich osób. Jednak, nawet w trakcie żałoby oraz przygotowania pogrzebu, nie można zapominać o podstawowych zasadach BHP, które wymagają odpowiedniego uprzątnięcia oraz dezynfekcji miejsc po osobie zmarłej.

Sprzątanie musi być podjęte w każdym przypadku, bez względu na to, kiedy nastąpił zgon, co  było jego powodem, oraz jak długo ciało ulegało rozkładowi. Należy pamiętać, iż są to czynności niezwykle ważne dla bezpieczeństwa osób przebywających w takich pomieszczeniach. Właśnie z tego powodu sprzątanie po zmarłych powinno być zlecone wyłącznie doświadczonym profesjonalistom.

Pamiętaj, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Dezynfekcja po zmarłym to szczególny rodzaj sprzątania, który powinien zostać powierzony profesjonalnej firmie, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo osób sprzątających. Warto zaznaczyć, iż tego typu sprzątanie często wiąże się m.in. z kontaktem z krwią i innymi płynami ustrojowymi. Niestety, nieumiejętne zachowanie oraz kontakt z nimi może skończyć się dla nas tragicznie. Dlaczego? Otóż, jest to najprostszy sposób, aby zarazić się różnego rodzaju bakteriami i patogenami. Pamiętaj, że w tym przypadku nie wystarczy założenie rękawiczek ochronnych. Do dezynfekcji po zgonach nasi specjaliści zakładają specjalistyczną odzież ochronną. Ponadto, istotne jest także zabezpieczenie dróg oddechowych specjalnymi maskami.

Jak przebiega sprzątanie po zmarłym?

Ogólny zakres działań związany ze sprzątaniem po zmarłym uzależniony jest od sytuacji. Prościej mówiąc, nieco inne procedury są wszczynane w przypadku śmierci naturalnej, inne w przypadku samobójstw, zabójstw czy wypadków losowych. Z kolei jeszcze inne, kiedy ciało, które ma zostać uprzątnięte jest w stanie rozkładu. Innymi słowy, sprzątanie po zmarłym obejmuje usuwanie zanieczyszczeń organicznych. Dodatkowo, firma DDD może zająć się również sprzątaniem innych powierzchni bądź dezynfekcją po zmarłym. Dezynfekcja w tym przypadku polega na likwidacji drobnoustrojów zagrażających człowiekowi. W ślad za nią idzie także usuwanie uciążliwych zapachów po zgonie.

Kompleksowe sprzątanie po zmarłym przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów eliminuje wszystkie zagrożenia i sprawia, że sprzątnięte mieszkanie już wkrótce po przeprowadzeniu zabiegu staje się całkowicie bezpieczne i zdatne do ponownego użytku. Korzystając z naszych usług otrzymujesz: profesjonalne doradztwo, bezpieczeństwo, wysoką skuteczność zabiegu. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez pracowników z bogatym doświadczeniem oraz z zastosowaniem wysokiej jakości preparatów.

Masz pytania lub potrzebujesz sprzątania i dezynfekcji po zgonie? Koniecznie skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

Inne wpisy
Deratyzacja a wpływ na ekologię
Deratyzacja jest procesem polegającym na eliminowaniu z otoczenia człowieka szczurów, myszy, nornic, kretów i kun, które wyrządzają bardzo wiele szkód w domach, magazynach czy gospodarstwach. Główny powód, dla którego usuwa...
Kret na działce? To nie problem- zobacz jak się go pozbyć!
Jak wszystkim wiadomo krety to nieduże ssaki, które żyją pod ziemią. Niestety są to zwierzęta niezbyt lubiane, szczególnie przez ogrodników ze względu na kopane przez nich tunele oraz niszczenie upraw...
Jak skutecznie zwalczać gryzki?
Opryskiwanie na gryzki to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji. Co ciekawe, jego efekty są widoczne niemal natychmiast i utrzymują się nawet do kilku tygodni po wykonaniu zabiegu. Przeczytaj poniższy...