Jak skutecznie zwalczać gryzki?

Opryskiwanie na gryzki to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji. Co ciekawe, jego efekty są widoczne niemal natychmiast i utrzymują się nawet do kilku tygodni po wykonaniu zabiegu. Przeczytaj poniższy artykuł, sprawdź, kiedy zastosować opryskiwanie na gryzki i poznaj wszystkie fakty dotyczące tego zabiegu DDD. Zapraszamy!

Opryskiwanie na gryzki – jak wygląda?

Opryskiwanie na gryzki wykonywane jest przy pomocy specjalnych urządzeń, pracujących pod niskim lub wysokim ciśnieniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do bardzo ciasnych i głębokich szczelin, a tym samym efektywnie opryskiwać wybrane powierzchnie w pomieszczeniu. Do zwalczania gryzków wykorzystujemy specjalne, dedykowane środki owadobójcze o działaniu kontaktowo żołądkowym. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu specjaliści przygotowują ciecz roboczą, którą aplikują w postaci oprysku. Ciecz robocza wysycha, tworząc kapsułki z inteksycydem. Następnie kapsułki przywierają do zabezpieczonych powierzchni, utrzymując się nawet do kilkunastu dni po wykonaniu zabiegu. Gryzki zostają wyeliminowane poprzez kontakt z zawartością mikrokapsułek, czyli w trakcie żerowania.

Ważne! Niewielkich rozmiarów gryzki należy tępić tak samo skutecznie, jak inne szkodniki. Należy pamiętać, że ich obecność stwarza ryzyko pojawienia się alergii u najmłodszych dzieci. Niestety domowe sposoby najczęściej nie przynoszą oczekiwanego efektu, dlatego lepiej od zdecydować się na profesjonalny zabieg- opryskiwanie na gryzki.

Opryskiwanie na gryzki – korzyści

Opryskiwanie to jedna z najpopularniejszych metod dezynsekcji. Głównym tego powodem jest fakt, iż posiada bardzo wiele zalet. Największe z nich to:

  • Możliwość punktowej aplikacji cieczy roboczej
  • Brak konieczności zamgławiania każdej powierzchni/ całego pomieszczenia
  • Skuteczne zabezpieczenie chłonnych powierzchni, a nawet tkanin
  • Szybkość wykonania zabiegu
  • Minimalny, wręcz znikomy wpływ na wilgotność w pomieszczeniu

Dezynsekcja – kiedy i gdzie stosujemy?

Choć najbardziej efektywną metodą zwalczania gryzków jest z pewnością zamgławianie ULV, jednak są sytuacje, w których zastosować można wyłącznie oprysk na gryzki. Taka sytuacja ma miejsce na przykład wtedy, gdy nie możemy rozprowadzić cieczy roboczej w całym pomieszczeniu w obawie przed wzrostem wilgotności. Ponadto, opryskiwanie na gryzki pozwala skuteczniej sprawdzić wszystkie trudno dostępne miejsca, szczeliny oraz inne zakamarki.

Należy zaznaczyć, iż zabieg ten znajduje również zastosowanie na chłonnych powierzchniach. Moa tutaj o starych tynkach, pokrytych wieloma warstwami farby ścianach, miękkich materiałach czy rozeschniętych parkietach. To jeden z głównych powodów, przez który opryskiwanie na gryzki najczęściej wykonujemy w starszym budownictwie, nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także w obiektach noclegowych bądź użytkowych.

Warto podkreślić, iż skuteczność tej metody dezynsekcji w bardzo dużym stopniu zależy od umiejętności i doświadczenia technika. Jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się insektów, skorzystaj z pomocy naszych pracowników, którzy są specjalistami w tej branży od wielu lat. Zapraszamy!

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...