Jak skutecznie zwalczać gryzki?

Opryskiwanie na gryzki to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji. Co ciekawe, jego efekty są widoczne niemal natychmiast i utrzymują się nawet do kilku tygodni po wykonaniu zabiegu. Przeczytaj poniższy artykuł, sprawdź, kiedy zastosować opryskiwanie na gryzki i poznaj wszystkie fakty dotyczące tego zabiegu DDD. Zapraszamy!

Opryskiwanie na gryzki – jak wygląda?

Opryskiwanie na gryzki wykonywane jest przy pomocy specjalnych urządzeń, pracujących pod niskim lub wysokim ciśnieniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do bardzo ciasnych i głębokich szczelin, a tym samym efektywnie opryskiwać wybrane powierzchnie w pomieszczeniu. Do zwalczania gryzków wykorzystujemy specjalne, dedykowane środki owadobójcze o działaniu kontaktowo żołądkowym. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu specjaliści przygotowują ciecz roboczą, którą aplikują w postaci oprysku. Ciecz robocza wysycha, tworząc kapsułki z inteksycydem. Następnie kapsułki przywierają do zabezpieczonych powierzchni, utrzymując się nawet do kilkunastu dni po wykonaniu zabiegu. Gryzki zostają wyeliminowane poprzez kontakt z zawartością mikrokapsułek, czyli w trakcie żerowania.

Ważne! Niewielkich rozmiarów gryzki należy tępić tak samo skutecznie, jak inne szkodniki. Należy pamiętać, że ich obecność stwarza ryzyko pojawienia się alergii u najmłodszych dzieci. Niestety domowe sposoby najczęściej nie przynoszą oczekiwanego efektu, dlatego lepiej od zdecydować się na profesjonalny zabieg- opryskiwanie na gryzki.

Opryskiwanie na gryzki – korzyści

Opryskiwanie to jedna z najpopularniejszych metod dezynsekcji. Głównym tego powodem jest fakt, iż posiada bardzo wiele zalet. Największe z nich to:

  • Możliwość punktowej aplikacji cieczy roboczej
  • Brak konieczności zamgławiania każdej powierzchni/ całego pomieszczenia
  • Skuteczne zabezpieczenie chłonnych powierzchni, a nawet tkanin
  • Szybkość wykonania zabiegu
  • Minimalny, wręcz znikomy wpływ na wilgotność w pomieszczeniu

Dezynsekcja – kiedy i gdzie stosujemy?

Choć najbardziej efektywną metodą zwalczania gryzków jest z pewnością zamgławianie ULV, jednak są sytuacje, w których zastosować można wyłącznie oprysk na gryzki. Taka sytuacja ma miejsce na przykład wtedy, gdy nie możemy rozprowadzić cieczy roboczej w całym pomieszczeniu w obawie przed wzrostem wilgotności. Ponadto, opryskiwanie na gryzki pozwala skuteczniej sprawdzić wszystkie trudno dostępne miejsca, szczeliny oraz inne zakamarki.

Należy zaznaczyć, iż zabieg ten znajduje również zastosowanie na chłonnych powierzchniach. Moa tutaj o starych tynkach, pokrytych wieloma warstwami farby ścianach, miękkich materiałach czy rozeschniętych parkietach. To jeden z głównych powodów, przez który opryskiwanie na gryzki najczęściej wykonujemy w starszym budownictwie, nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także w obiektach noclegowych bądź użytkowych.

Warto podkreślić, iż skuteczność tej metody dezynsekcji w bardzo dużym stopniu zależy od umiejętności i doświadczenia technika. Jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się insektów, skorzystaj z pomocy naszych pracowników, którzy są specjalistami w tej branży od wielu lat. Zapraszamy!

Inne wpisy
Jak skutecznie zwalczyć muchę końską?
Mucha końska, inaczej zwana jusznicą deszczową, stanowi znaczący problem dla ludzi i zwierząt, zwłaszcza w sezonie letnim. Jej łatwo rozpoznawalne cechy to czarno-białe pasy na ciele i przeźroczyste skrzydła. Owady...
Pytania i odpowiedzi na temat dezynfekcji – kompleksowy przewodnik
Dezynfekcja jest kluczowym procesem w utrzymaniu czystości i higieny w miejscach publicznych oraz prywatnych, narażonych na kontakt z różnego rodzaju mikroorganizmami. Często pojawia się pytanie: kiedy jest odpowiedni moment, aby...
Czym jest dezodoryzacja i dlaczego jest ważna?
Czy zastanawiałeś się, czym dokładnie jest dezodoryzacja i kiedy należy się na nią zdecydować? Jeśli zmagałeś się kiedykolwiek z nieprzyjemnymi zapachami w swoim domu, biurze, hotelu, czy restauracji, to kluczowe...