Odpowiednie przygotowanie biura na powrót zatrudnionych do pracy

Z przeprowadzonych badań wynika, iż coraz więcej firm i przedsiębiorstw wraca z pracy zdalnej do stacjonarnej. Najszybciej dokonują tego firmy, których pracownicy realizowali swoje zadania w trybie hybrydowym. Z tego powodu przez pracodawcami pojawiło się nowe wyzwanie, by zapewnić osobom zatrudnionym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Czytając poniższy artykuł dowiesz się m.in. jak przygotować biuro, które przez dłuższy okres stało puste, aby pracownicy mogli wrócić do stacjonarnego wykonywania obowiązków. Zapraszamy!

Dezynfekcja w miejscu pracy

Utrzymanie właściwego poziomu higieny w miejscu pracy wymaga nie tylko zwykłego mycia, ale regularnej dezynfekcji. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od kilku czynników m.in. rodzaju branży oraz warunków pracy. Jeśli chodzi o przestrzenie otwarte, należy zadbać, by dokładnie przecierać powierzchnie takie jak np. biurka, poręcze schodów a także inne elementy (klamki, drzwi czy włączniki świateł). Sprzęt elektroniczny należy dezynfekować według rekomendowanych zasad. Mowa tutaj o: telefonach, słuchawkach, pilotach czy ekranach dotykowych.


Jakie preparaty są skuteczne do dezynfekcji powierzchni biurowych?

Dobór preparatów powinien być uzależniony nie tylko od warunków pracy, ale także specyfiki działalności i rodzaju powierzchni. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju środki, które świetnie sprawdzają się w tej roli. Szczegółowe informacje na temat ich używania znajdują się w ulotce. Wśród nich są preparaty różniące się wykorzystaną substancją czynną. Prościej mówiąc, preparaty te można podzielić na środki przeznaczone do małych powierzchni oraz te dedykowane dezynfekcji całych pomieszczeń. Działanie środków przeznaczonych do mniejszych powierzchni jest zazwyczaj krótkotrwałe- to m.in. preparaty, które można stosować do dezynfekcji klawiatury komputera bądź sprzętu elektronicznego. Z kolei środki przeznaczone do dezynfekcji większych powierzchni charakteryzują się długim okresem działania, wykazują działanie wirusobójcze.


Na czym polega dezynfekcja fumigacyjna?

Jak wiadomo wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego należy wdrożyć działania, które skutecznie wspomogą podstawową dezynfekcję, czyli dezynfekcję fumigacyjną. Zastanawiasz się co to takiego? Otóż, jest to inaczej zamgławianie pomieszczeń z wykorzystaniem specjalnych preparatów do dezynfekcji. Duże znaczenie odgrywa to, w jakim pomieszczeniu ma być wykonywane zamgławianie, czy będzie to np. małe biuro, czy duża hala.

Podczas samodzielnego wyboru urządzenia do dezynfekcji, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry- do jakich powierzchni można go użyć oraz czy jest łatwy w obsłudze. Co istotne? Nie wszystkie preparaty do dezynfekcji wykazują taką samą skuteczność w działaniu! Ostateczny czas zamgławiania zależy m.in. od wielkości danego pomieszczenia, stężenia roztworu oraz stopnia przepływu środka.


Ozonowanie- skuteczna metoda dezynfekcji

Czy wiesz, ze również ozonowanie wykazuje skuteczne działanie wirusobójcze? To zabieg, który można przeprowadzić w czasie, kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, aby zachować właściwy odstęp między ozonowaniem, a powrotem pracowników do pomieszczeń. Zarówno zabieg dezynfekcji, jak i ozonowania warto zlecić profesjonalistom. Firma ANTYSZKODNIK oferuje m.in. zabiegi ozonowania, dezynfekcji, a także deratyzacji i dezynsekcji.


Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu biura do pracy!

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić zatrudnionym higieniczne warunki do pracy. Zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa należy zadbać nie tylko o sprzątanie pomieszczeń, ale również odkażanie sprzętów, ponieważ właśnie na nich gromadzą się bakterie i wirusy. Przeprowadzenie profesjonalnej, okresowej dezynfekcji z wykorzystaniem specjalistycznych środków chemicznych jest bardzo dobrym rozwiązaniem! Pamiętaj, że zmniejszenie ryzyka zachorowań dzięki dezynfekcji bądź ozonowaniu ma kluczowe znaczenie, ponieważ znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy, co z kolei przekłada się na większą efektywność zatrudnionych pracowników.


Szukasz firmy, która zajmie się dezynfekcją biura? Koniecznie sprawdź naszą ofertę- zapraszamy i zachęcamy do kontaktu!

Inne wpisy
Dlaczego mrówki wracają do mieszkania?
Dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem dla mrówek? Czy tradycyjne metody oraz internetowe porady nie przynoszą efektów? Może po profesjonalnej interwencji wróciły jeszcze w większej liczbie? Powód może być...
Gryzonie zimujące w domu – jak chronić się przed nimi w sezonie zimowym?
Zimowy chłód zwykle zaprasza do naszych domów nieproszonych gości: gryzonie, a zwłaszcza myszy. Niestety, ale obecność tych małych intruzów może prowadzić do poważnych szkód i ryzyka. Dowiedz się, jak zabezpieczyć...
Niebezpieczeństwa niedbalstwa w zwalczaniu szkodników – co grozi, jeśli zlekceważymy owady w naszym domu?
Owady są naszymi sąsiadami od niepamiętnych czasów. Pomimo starań ludzi, by się ich pozbyć, wiele z nich wciąż osiedla się w naszych mieszkaniach. Ignorowanie ich może prowadzić do poważnych konsekwencji...